Wyjątkowa przestrzeń, jaką jest sala konferencyjna jest niezwykle wymagająca. Funkcjonalna sala konferencyjna wymaga zastosowania szeregu rozwiązań technologicznych i architektonicznych używanych tylko w salach tego typu, a także przemyślanej aranżacji  i dbałości o komfort. Odpowiednia sala konferencyjna to jedno z podstawowych pomieszczeń w firmie, to tu odbywają się ważne spotkania biznesowe, czy prezentacje, w niej niejednokrotnie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości firmy. Sala konferencyjna w wielu sytuacjach jest również wizytówką całej firmy, ważnym jest by spotkania, które się w niej odbywają przebiegały sprawnie i wygodnie, by przestrzeń podkreślała profesjonalność i umożliwiała jak najlepszą prezentację.

Wyposażenie sal konferencyjnych – nowoczesne rozwiązania

Jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia sali konferencyjnej są funkcjonalne rozwiązania. Połączenia między laptopami, czy podłączenie do rzutnika musi odbywać się sprawnie, bez zakłócania spotkań – stoły w sali konferencyjnej powinny być wyposażone w mediaporty  – umożliwiające podłączenie zasilania, projektora, czy skorzystanie z mediów.

mediaporty w sali konferencyjnej

Wyposażenie sali konferencyjnej w mediaporty

Przebieg konferencji lub spotkania biznesowego ma ogromny wpływ na wizerunek firmy i postrzeganie jej przez potencjalnych partnerów, czy klientów, musi więc odbywać się płynnie, bez wyglądających nieprofesjonalnie przerw.

Komfortowa aranżacja

Aby zadbać o odpowiednią atmosferę spotkania należy wybrać komfortowe krzesła do sali konferencyjnej, stoły i zadbać o stonowaną, profesjonalną aranżację (AR-TEAM proponuje trzy style urządzania takich sal: klasyczne meble do sali konferencyjnejkolekcja AR-TEAM Meritum; klasyczno-modernistycznekolekcja AR-TEAM IN; oraz nowoczesnekolekcja AR-TEAM SIMPLIC, MIXT oraz H2.). W tradycyjnej sali konferencyjnej wykorzystywane są 2 typy stołów – wolnostojące lub modułowe. Najpopularniejsze stoły do sal konferencyjnych to te wykorzystujące rozwiązania modułowe (AR-TEAM SIMPLIC), które można łączyć i ustawiać, w zależności od sytuacji, np. w kształcie litery „U”, układzie zamkniętym, czy w kącie rozwartym. Stoły modułowe można również wykorzystać do stworzenia przestrzeni szkoleniowej, a więc układu sali wykładowej.

 

stół w sali konferencyjnej

Stół konferencyjny Systemu SIMPLIC

 

Osobnym typem są stoły konferencyjne mobilne i rozkładane, umożliwiające samodzielne kształtowanie i dopasowanie do potrzeb przestrzeni konferencyjnych. Ten typ stołów umożliwia wiele różnych ustawień, a także dostosowanie wielkości i kształtu w krótkim czasie.

składane stoły konferencyjne 

Wyposażenie sal konferencyjnych – wygoda i charakter

Równie ważnym elementem, co funkcjonalne stoły z szeregiem nowoczesnych rozwiązań, są wygodne krzesła konferencyjne. Przede wszystkim muszą być odpowiednie do charakteru spotkań i korespondować z wizerunkiem firmy. AR-TEAM przygotował kilka typów kolekcji, w odpowiedzi na różne potrzeby klientów – od nowoczesnych, o lekkiej formie – np.  AR-TEAM FAN oraz ARCA, aż po klasyczne, pasujące do poważnych wnętrzAR-TEAM ACOS. Niektóre modele krzeseł – FAN, MISHELL, DREAM – mogą zostać wyposażone w kółka, co ułatwi ich przesuwanie. Popularnym rozwiązaniem są także tzw. krzesła na płozieARCA – lekkie, stylowe i pasujące do różnego typu wnętrz.

Nowoczesne krzesła konferencyjne

Nowoczesne krzesło konferencyjne ARCA

 

Bardzo ważne jest wyposażenie sali konferencyjnej w wygodne krzesła, zależy od nich powodzenie spotkań i zadowolenie klientów. Należy jednak pamiętać, że w salach konferencyjnych sam wystrój nie powinien być przytłaczający, być jedynie tłem, tak by nie zakłócał przebiegu samych konferencji. Meble konferencyjne AR-TEAM mogą zostać wykonane, w zależności od wymagań klienta, z różnych materiałów i zostać dowolnie wykończone. Oferujemy meble do sal konferencyjnych wykonane z melaminy (AR-TEAM SIMPLICMIXT, H2, JET), okleiny naturalnej (AR-TEAM SIMPLIC, H2, IN, MIXT), wytrzymałej foliowanej płyty MDF (AR-TEAM MERITUM) oraz szkła (AR-TEAM SIMPLIC, H2).

 

Stół konferencyjny IN

Stół konferencyjny IN wyposażony w listwę oświetleniową.

 

Dodatkowo stoły mogą być podświetlane, w wypadku szkła, za pomocą listew LED, w przypadku kolekcji AR-TEAM IN oraz MIXT w celu podniesienia walorów estetycznych, możliwe jest zamontowanie listew oświetleniowych. Takie elementy mają nie tylko znaczenie estetyczne, ale również nadają wnętrzu profesjonalny i nowoczesny wygląd oraz podkreślają jego spójność i charakter sali.

Warto sprawdzić:
HEBE – podstawowy system mebli z dużymi możliwościami personalizacji ( na zdjęciu duży stół konferencyjny z elementów systemu mebli biurowych HEBE)

duży stół konferencyjny owalny 12 osobowy z elementów hebe 4 stóły z przystawkami
NOTER – nowoczesne biuro, minimalistyczny design
TIRION – klasyczne meble gabinetowe
SNABB – meble do nowoczesnego gabinetu

Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl