Gabinet to miejsce pracy. Musi być elegancki, reprezentacyjny i przede wszystkim funkcjonalny. Jego wygląd ma znaczenie, nie tylko dla osób w nim pracujących, ale także przy tym, aby zrobić wrażenie na potencjalnych klientach, czy partnerach biznesowych. Dobrze urządzony gabinet to miejsce, w którym można skupić się na wykonywanej pracy, ale także przyjąć gości. Jest on naszą wizytówką oraz naszej marki/firmy. Wygląd naszego gabinetu zależy w głównej mierze od mebli gabinetowych, jakie do niego wstawimy. Dobór kolorów, wykończeń oraz odpowiednio dobranych dodatków, również ma wpływ na ogólne wrażenie całości. Ważne, by dobrze zaaranżować daną powierzchnię i mądrze ją rozplanować. Gabinet powinien być wizytówką, więc musi robić estetyczne wrażenie, swoją przemyślaną koncepcją.

Klasyczne meble gabinetowe

Klasyczne meble gabinetowe

Urządzamy gabinet

Nadrzędnym priorytetem przy urządzaniu gabinetu jest umeblowanie go zgodnie z dostępnym metrażem, tak by nie potrzebnie nie przeładować całej przestrzeni. W centralnej części zazwyczaj umieszczamy biurko, pod które dopasowujemy resztę brył. Dobrym pomysłem jest bowiem zakup mebli w jednakowym stylu, np. firma AR-TEAM oferuje uniwersalne meble gabinetowe z linii SIMPLIC, które wpasują się do każdego pomieszczenia. Proste formy z łatwością wkomponujemy w praktycznie każdą przestrzeń. Do wyboru mamy szereg szafek i stolików biurowych i kawowych, które dobrze komponują się z innymi meblami. Modele biurek SIMPLIC zostały tak zaprojektowane, by pochować wszelkie kable oraz gniazdka, dzięki schowkom i mediaportom, co znacznie porządkuje przestrzeń na biurku. Jeśli kupujemy meble nie z jednej linii, to pamiętajmy o tym, by chociaż pasowały do reszty. Oprócz biurka, potrzebne będą także szafki z szufladami, półki na dokumenty, regały biurowe oraz wygodny fotel gabinetowy do siedzenia. Jeśli mamy tyle miejsca, to warto podzielić przestrzeń gabinetu na część do pracy (z biurkiem) oraz część do przyjmowania gości (np. ze stolikiem kawowym). Kiedy mamy naprawdę duży gabinet, może się w nim znaleźć nawet sofa, na której można odpocząć lub poczytać prasę.

Klasyczne meble gabinetowe

Urządzając gabinet musimy myśleć nie tylko o odpowiednim rozstawieniu mebli, ale również o samym stylu, w którym ma być urządzone nasze pomieszczenie. Na rynku mamy szereg produktów wykonanych w nowoczesnym stylu, ale cały czas na topie jest również tzw. styl kolonialny. To klasyka sama w sobie, występująca pod postacią ciemnych, masywnych mebli. Przykładem mogą być tu dwie linie mebli gabinetowych firmy AR-TEAM – MERITUM oraz VENTUS. Pierwsza propozycja to meble w ciemnym kolorze, które wstawione do gabinetu od razu sprawiają, że otoczenie robi się bardziej eleganckie. Linia MERITUM to dobre rozwiązanie do gabinetów poważnych prezesów, ale także kancelarii adwokackich, czy innych wysoko postawionych urzędników. Wykonane z dbałością o szczegóły, nadają szczególny charakter zajmowanemu pomieszczeniu. Masywne biurka gabinetowe nadają odpowiedniego prestiżu, a oryginalne wykończenia podkreślają status jego użytkownika. Jeśli interesują nas wygodne i solidne meble w stonowanej kolorystyce, to warto bliżej przyjrzeć się biurkom i szafkom z linii VENTUS. Meble te są komfortowe, w swoim klasycznym i wyważonym wydaniu.

Nowoczesne meble gabinetowe

Jeśli idziemy z duchem czasu i nasza firma stawia na innowacyjność, warto wybrać meble gabinetowe w nieco nowocześniejszym wydaniu. Linia mebli MIXT oraz XEON doskonale się w ten trend wpasowywuje. Ich minimalny, aczkolwiek modernistyczny wygląd sprawi, że gabinet będzie prezentował się niezwykle elegancko, ale i nowocześnie. Obecnie na topie są szklane stoły i biurka, które są bardzo efektowne, a odnajdziemy je w propozycjach linii XEON. Z kolei systemy modułowe, które mają już grono swoich sympatyków, możemy wybrać pośród wielu mebli MIXT. Kilka prostych brył i wnętrze zyskuje na wyglądzie. Ważne, by kupowane meble pasowały do kolorystyki ścian oraz podłogi.

Nowoczesne meble gabinetowe

Nowoczesne meble gabinetowe

Geometryczne meble gabinetowe

Kiedy chcemy nadać naszemu gabinetowy indywidualnego charakteru, trzeba postawić na oryginalny wystrój. W tym przypadku pomocne będą geometryczne meble gabinetowe, które dodają elegancji swoją formą. Wśród nich możemy wymienić linię mebli IN, które łączą lakierowane płyty w kolorze czereśni, czy orzecha wraz z elementami wykonanymi z aluminium. Funkcjonalne rozwiązania konstrukcyjne nie tylko służą użytkownikowi, ale także stwarzają wrażenie większego prestiżu. Mamy tu do wyboru nie tylko biurka oraz regały, ale także szafki podwieszane oraz szereg przystawek i kontenerów podbiurkowych. Linią geometryczną, stworzoną z myślą o wymagającym użytkowniku jest także OSTIN. Kolekcja ta nie tylko podkreśli indywidualny charakter jej właściciela, ale także posłuży na lata, gdyż jej wzornictwo jest uniwersalne i ponadczasowe. Meble OSTIN są masywne i solidne, a co ważne – dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Poszczególne bryły, wykończone są charakterystycznymi aluminiowymi szczelinami, które tworzą linearne grafiki. Dodatkowe pokrycie górnych wieńców skórą ekologiczną, brak uchwytów do szaf i szuflad oraz zestawienie dwóch kolorów na frontach sprawia, że ta linia mebli gabinetowych wyróżnia się zdecydowanie na tle pozostałych.