W każdym biurze czy gabinecie najważniejszym elementem – zarówno pod względem funkcjonalności, jak wystroju – jest fotel biurowy. Mebel ten decyduje o komforcie pracy, ale mówi też wiele o samym użytkowniku i Firmie, którą reprezentuje.

Szczególnie wyśrubowane kryteria spełniać powinien fotel przeznaczony dla osób na stanowiskach kierowniczych. Ważność pełnionej funkcji i reprezentatywność zajmowanej przestrzeni wymaga szczególnie wysokiej jakości wykończeń, solidnej konstrukcji i niebanalnego wzornictwa, oddającego atmosferę prestiżu i profesjonalizmu. Równie istotna jest kwestia ergonomii mebla – niezbędnego warunku naszego zdrowia, dobrego samopoczucia i produktywności podczas wielogodzinnej pracy, czy ważnych rozmów z kontrahentami.

Elementem, który decyduje o wysokiej funkcjonalności fotela gabinetowego, jest nowoczesny system regulacji. To od niego w dużej mierze zależy ergonomia mebla. Na rozbudowany zestaw funkcji regulacji składają się nie tylko rozwiązania standardowe, jak regulacja oparcia i wysokości siedziska, ale też bardziej zaawansowane, pozwalające na precyzyjne zharmonizowanie konstrukcji mebla z sylwetką i ruchami użytkownika.

Ergonomiczne fotele gabinetowe

Większość z tych nowoczesnych, ergonomicznych rozwiązań, takich jak regulowane podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, płynna regulacja kąta nachylenia siedziska i oparcia czy regulowane podłokietniki i zagłówek, znajdziemy w ekskluzywnym fotelu ACTION, dedykowanym szczególnie wymagającym użytkownikom i przedstawicielom najwyższych szczebli zarządzania. Pragnąc jak najlepiej dostosować fotel do naszych indywidualnych potrzeb, zwróćmy uwagę na wyposażenie mebla w nowatorskie, specjalnie opracowane systemy, na przykład mechanizm synchroniczny wymuszający zachowanie prawidłowej pozycji podczas siedzenia, jak w wyjątkowych fotelach z serii FORMAT, ONE czy PERFO III, realizujących ideę siedzenia dynamicznego. Pełnym zestawem ergonomicznych regulacji, w tym możliwością płynnego dostosowania oparcia do kształtu pleców, możemy cieszyć się też w przypadku modelu ACTIVE o lekkiej, geometrycznej konstrukcji. Komfortowym wysuwanym siedziskiem i podparciem lędźwi zaskoczy nas fotel gabinetowy FORMAT, tak klasyczny w swej solidnej, zabudowanej formie.

 

 

Elastyczność funkcji to podstawa w przypadku mebla, który zajmuje tak ważne miejsce w naszej codzienności. Drugim istotnym aspektem wyboru fotela gabinetowego jest rodzaj pokrycia. Wpływa ono nie tylko na estetykę, ale także na komfort użytkowania. Przyjemne w dotyku, trwałe i zdrowe materiały: skóra naturalna, wysokiej jakości imitacja skóry typu Softline czy przewiewna siatka zapewnią komfort nawet podczas wielogodzinnej pracy.

W przypadku gabinetu dyrektora, czy biura kierownictwa wyższego szczebla, szczególnego znaczenia nabiera również kwestia estetyki. Fotel w takim wnętrzu to coś więcej, niż praktyczny element wyposażenia – to swoista wizytówka zarządu firmy, symbol władzy, prestiżu i wysokiej pozycji, podkreślający autorytet użytkownika i akcentujący jego indywidualizm. Warto zwrócić więc uwagę na niebanalną konstrukcję mebla oraz wysmakowany styl, wpisujący się w całość aranżacji wnętrza.

Fotele gabinetowe – kilka luksusowych propozycji

Miłośnicy nowoczesnych, geometrycznych form docenią z pewnością luksusowy model ACTION o wyjątkowo szerokiej funkcjonalności. Na wskroś współczesny charakter reprezentują też fotele z linii PERFO III i ACTIVE, wyróżniające się dynamiczną linią.

 

 

Wnętrzom utrzymanym w klasycznej stylistyce elegancji i wyrafinowania doda wysmakowany fotel gabinetowy NIKO, który przykuwa wzrok szlachetnymi detalami, takimi jak przeszywane oparcia, drewniane podłokietniki czy ciekawie zaaranżowane elementy metalowe.

 

Nowoczesne rozwiązania w niebanalnej, podkreślającej indywidualny charakter wnętrza formie oferują wyjątkowe fotele gabinetowe FORMAT. To oryginalna linia dedykowana managerom oczekującym wyjątkowego komfortu w klasycznej, budzącej respekt odsłonie.

 

 

O wizerunku firmy czy przedsiębiorstwa decyduje nie tylko jakość oferowanych usług i opinie klientów, ale również detale. Wystrój pomieszczeń, zwłaszcza tych o dużym znaczeniu reprezentatywnym, jest odbiciem wysokiej kultury organizacyjnej, a także wyrazem szacunku do kontrahentów. Pamiętając o tym, połóżmy nacisk na meble najwyższej jakości, doceniane przez koneserów designu – takie jak fotele gabinetowe z kolekcji AR-TEAM.

Nie wiesz jaki fotel gabinetowy wybrać i kupić? Nasi eksperci pomogą wybrać optymalne rozwiązanie!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl