Gabinet – miejsce pracy dyrektora, menedżera wysokiego szczebla, przedstawiciela prestiżowego zawodu. Takie wnętrze wymaga czegoś więcej, niż po prostu estetycznej aranżacji – poprzez meble i inne elementy wyposażenia chcemy podkreślić autorytet osoby decyzyjnej i prestiż reprezentowanej organizacji, a także wyrazić szacunek wobec gości i kontrahentów.

 

Funkcja reprezentatywna wnętrza to jednak nie wszystko – nie należy zapominać, że gabinet jest przede wszystkim miejscem wymagającej skupienia pracy oraz wiążących rozmów. Obok wymogów estetycznych konieczne jest zatem zadbanie o komfort, funkcjonalność i ergonomię mebli gabinetowych.

Biurko gabinetowe XEON

Biurko gabinetowe XEON

Sercem gabinetu jest biurko – stanowisko pracy oraz miejsce spotkań z kontrahentami, pracownikami i gośćmi. To właśnie ten mebel będzie znajdował się w centrum uwagi, wyróżniając się na tle aranżacji – dlatego warto starannie dobrać biurko gabinetowe do charakteru wnętrza oraz naszych preferencji.

Biurko do gabinetu w dobrym stylu

Kwestia wzornictwa w tego typu wnętrzach jest bardziej istotna, niż w przypadku mebli pracowniczych do standardowego biura, gdzie na pierwszy plan wysuwa się prostota i funkcjonalność. W przypadku gabinetu możemy pozwolić sobie na ciekawe rozwiązania estetyczne – oczywiście spójne z pozostałymi elementami wyposażenia oraz ogólnym charakterem przestrzeni. Podstawową decyzją w tym względzie jest wybór między stylem klasycznym i nowoczesnym.

Biurka gabinetowe VENTUS

Biurka gabinetowe VENTUS

Gabinet kojarzy nam się najczęściej z aranżacją tradycyjną i zachowawczą, będącą przede wszystkim manifestacją prestiżu i władzy. Dziś meble w takim właśnie klasycznym stylu nie muszą mieć charakteru anachronicznego. Przykładem ponadczasowej elegancji w najlepszym wydaniu są biurka do gabinetu z linii MERITUM i VENTUS. Ich szlachetna prostota, harmonijna forma i dostojny design idą w parze z ergonomią i komfortem na miarę nowoczesnych standardów.

Biurka gabinetowe IN

Biurka gabinetowe IN

Biurka gabinetowe XEON

Biurka gabinetowe XEON

Biurka gabinetowe inne niż wszystkie

Zwolennicy na wskroś współczesnej estetyki hołdują zwykle minimalistycznemu wzornictwu, urozmaiconemu ciekawymi detalami ze szkła i metalu. To sprawdzony sposób na urządzenie nowoczesnego gabinetu w niebanalnym, ale wysmakowanym stylu, z zachowaniem prestiżowego charakteru wnętrza. Prostota biurek gabinetowych MIXT i SIMPLIC, podobnie jak pozostałych elementów tych kolekcji, daje ciekawe możliwości zaaranżowania wnętrza zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Wyjątkowo reprezentacyjnym charakterem, zgodnym z estetyką nowoczesnego gabinetu, charakteryzują się biurka IN o szlachetnych, klasycznych wykończeniach i kontrastujących z nimi detalach z anodowanego aluminium, które w niebanalny sposób wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Natomiast miłośnicy odważnych designerskich rozwiązań odnajdą swój styl w kolekcji XEON: biurko gabinetowe ze szklanym blatem na efektownym metalowym stelażu stanie się prawdziwą perłą wnętrza utrzymanego w duchu minimalizmu i elegancji. Do nowoczesnych, minimalistycznych form nawiązują również biurka gabinetowe z linii OSTIN, jednak ich stonowane wzornictwo oparte na regularnych liniach sprawia, że meble te z łatwością zaadaptujemy nie tylko we wnętrzach stricte współczesnych, ale też klasycznych.

Biurka gabinetowe MERITUM

Biurka gabinetowe MERITUM

W przypadku mebli o charakterze prestiżowym, szlachetność formy musi iść w parze z wysoką jakością wykończenia. Wydawałoby się, że oczywistym wyborem jest naturalna okleina o bogatym rysunku drewna. Niestety, fornir nie należy do wykończeń o wysokiej wytrzymałości, wymaga też pieczołowitej pielęgnacji; w gabinecie, który jest przecież intensywnie eksploatowanym miejscem pracy, lepiej sprawdzą się bardziej odporne materiały: nie odbiegające pod względem estetycznym od naturalnych oklein płyty melaminowane, czy wykorzystana w systemie MERITUM folia MDF. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom wykończeniowym oferowane przez nas biurka przetrwają wiele lat, a ich konserwacja i utrzymanie w czystości nie będą przysparzały problemów.

Biurka gabinetowe SIMPLIC

Biurka gabinetowe SIMPLIC

Nowoczesne biurka gabinetowe

Walory estetyczne biurek do gabinetu są ważne, ale kluczowe znaczenie dla komfortu użytkownika ma ich funkcjonalna konstrukcja. Uniwersalnym wymogiem w przypadku biurka jest duża powierzchnia robocza, umożliwiająca swobodną pracę, oraz wyposażenie mebla w estetyczną szafkę, umożliwiającą przechowywanie akcesoriów biurowych i innych potrzebnych przedmiotów. Standardem w biurkach gabinetowych jest oczywiście blenda zasłaniająca nogi użytkownika. Nie należy zapominać o rozwiązaniach zgodnych z wymogami współczesnej rzeczywistości – funkcjonalnościach zaprojektowanych z myślą o użytkownikach aktywnie korzystających z nowoczesnych technologii i urządzeń. Dziś coraz częściej biurka gabinetowe – nawet te w klasycznym stylu – wyposażone są w estetyczne mediaporty – jak te w liniach SIMPLIC i OSTIN, eleganckie piórniki z listwą zasilającą (na przykład wykończone skórą, jak w biurkach z kolekcji MIXT) i dyskretne mechanizmy ukryte w szafkach.

IN - Biurka gabinetowe

IN – Biurka gabinetowe

Nie wiesz jakie biurka gabinetowe wybrać i kupić? Nasi eksperci pomogą wybrać optymalne i najlepsze rozwiązanie!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl