Gabinet dyrektora, prezesa jest miejscem szczególnym – to nie tylko miejsce jego pracy intelektualnej, ale przede wszystkim przestrzeń spotkań, prowadzenia rozmów i negocjacji, podejmowania strategicznych decyzji, a wreszcie – wizytówka firmy czy instytucji. Stąd też aranżacja gabinetu musi w kompromisowy sposób połączyć osobiste upodobania pryncypała, oficjalną reprezentacyjność oraz spójność z wizją i charakterem firmy.

W praktyce często najważniejsze okazuje się to pierwsze i to właśnie dyrektor decyduje o tym, czy gabinet ma być urządzony w stylu klasycznym, minimalistycznym, awangardowym czy też utrzymany w klimatach bezpiecznej neutralności. Niezależnie jednak od preferowanego stylu, meble do gabinetu muszą być najwyższej jakości, reprezentacyjne i niebanalne. Postawmy więc przede wszystkim na jakość wykończeń, nieszablonowe wzornictwo i prestiżowe detale.

Stylowe meble do gabinetu

Jeśli zwierzchnik firmy jest entuzjastą klasycznego stylu tradycyjnych gabinetów dyrektorskich, istotne będą szczegóły nadające wnętrzu status poprzez swój szlachetny, dystyngowany i nobliwy charakter: grube blaty, masywne formy, stonowane barwy oscylujące wokół odcieni brązów, szarości i czerni, szlachetne naturalne wykończenia. Wszystkie te cechy reprezentują meble gabinetowe AR-TEAM MERITUM, które, dzięki niebanalnej formie (m.in. ciekawe rozwiązanie układu nóg) mimo swej zachowawczości mają nowoczesny charakter i nie przytłaczają. Klasyczną prostotę i nieostentacyjną elegancję reprezentuje też kolekcja mebli VENTUS. Należące do tej linii biurka do gabinetu, kontenery, szafki, regały, stoły konferencyjne i inne elementy niezbędne do wyposażenia biura tworzą niezwykle szlachetną, tchnącą atmosferą spokoju i komfortu kompozycję, wprost stworzoną do pracy, rozmyślań i rozmów.

Meble do gabinetu dyrektora

Klasyczne meble do gabinetu VENTUS

Nowoczesne meble do gabinetu

Miłośnicy minimalizmu nie muszą rezygnować z elegancji. Solidne blaty wsparte na kontenerach i szafkach, ostre krawędzie i bardzo proste formy mebli do gabinetu TIRION, SNABB czy z  kolekcji IN oraz kolekcji OSTIN tworzą intrygujące, wyrafinowane wnętrza, udowadniając, że wyszukany efekt można osiągnąć operując samą tylko formą, fakturą i barwą, bez ozdób i dodatków. Drzwi szafek i czoła szuflad łączącej w sobie klasykę i nowoczesność linii OSTIN pozbawione są nawet klamek, dzięki czemu całość tworzy spójną modernistyczną kompozycję przypominającą rzeźbę.

klasyczne meble do gabinetu dyrektora

Meble gabinetowe OSTIN

Ale gabinet dyrektora czy prezesa to nie tylko dostojne bryły i ciężkie formy. Zwłaszcza kobiety coraz częściej decydują się zastosować w reprezentacyjnych wnętrzach lekkie, nowoczesne meble do gabinetu, takie jak te z kolekcji MIXT (lub jego odpowiednik NOTER) czy kolekcji SIMPLIC. Ciekawe detale, duży wybór wybarwień i wielomodułowość dają możliwość tworzenia własnych kompozycji i wyrażenia swojego indywidualizmu osobom dynamicznym i idącym z duchem czasu.

nowoczesne meble do gabinetu

Nowoczesne meble gabinetowe MIXT

Funkcjonalny gabinet

Rozważając stylistykę, nie zapominajmy jednocześnie, że gabinet dyrektora to nie tylko funkcja reprezentacyjna – ma służyć także pracy i koncentracji. Dlatego skupiając się na estetyce nie bagatelizujmy kwestii funkcjonalności. Tak naprawdę w swym wymiarze praktycznym aranżacja gabinetu w biurze niewiele różni się od wyposażenia tradycyjnego biura: pojemne szafy aktowe, kontenery, regały, szafki i szafy ubraniowe to absolutna konieczność, choć w przypadku przestrzeni przeznaczonej dla osoby na najwyższym stanowisku standard tych tradycyjnych mebli biurowych powinien być wysoki lub bardzo wysoki – wyznaczany przez zastosowanie szlachetnych materiałów i niebanalnych, intrygujących faktur, takich jak naturalne okleiny, foliowany MDF (jak w kolekcji MERITUM) czy aluminium anodowane (kolekcja IN) oraz rozwiązania dedykowane tego typu wnętrzom – na przykład oryginalne regały przeznaczone na nagrody i trofea (obecne w systemie XEON) lub aranżacja gabinetu ze stołem konferencyjnym wyposażonym w atrakcyjne detale: listwę oświetleniową (MIXT, IN), podświetlane szkło (IN) czy możliwość połączenia w większe moduły i urządzenia dużej sali konferencyjnej w tej samej stylistyce, co gabinet (TIRION, SNABB, NOTER, IN, MERITUM).

gabinet dyrektora

Meble do gabinetu MERITUM

Nie zapominajmy o praktycznych portach multimedialnych zwiększających komfort pracy, zwłaszcza jeśli dyrektor ma w zwyczaju pracować na laptopie, oraz o profesjonalnym, zgodnym z wszelkimi normami oświetleniu biurowym.

Uzupełnieniem gabinetu będzie ergonomiczny fotel gabinetowy, pozwalający na wielogodzinną pracę przy biurku bez szwanku dla kręgosłupa, oraz równie wygodne fotele gościnne i sofy. W tym przypadku powinniśmy kierować się przede wszystkim kwestią ergonomii. Wybierając krzesła i fotele biurowe firmy AR-TEAM z łatwością dobierzemy odpowiadające stylem, a zarazem przyjazne układowi kostnemu i mięśniowemu siedziska.

Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl