Wybierając meble do biura staramy się znaleźć kompromis pomiędzy naszymi indywidualnymi potrzebami, charakterem pracy i preferowanym stylem. Ważne jest, by były funkcjonalne, komfortowe, dostosowane do konkretnej przestrzeni, uniwersalne, praktyczne i estetyczne. Jednak w przypadku wyboru odpowiedniego fotela biurowego na pierwszy plan wysuwa się jedno podstawowe kryterium: ergonomia. Oczywiście solidność wykonania, funkcjonalność i design są niezwykle istotne, lecz najbardziej surowym sędzią w tym przypadku jest… nasz kręgosłup.

fotele biurowe dobre na kręgosłup xenon net

Niezależnie od tego, czy przy biurku spędzamy kilka, czy kilkanaście godzin dziennie – nieodpowiednio dobrane krzesło lub fotel biurowy prędzej czy później, mogą stać się powodem poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego warto wybrać fotele biurowe dobre na kręgosłup. Długotrwałe i systematyczne obciążenie kręgosłupa i mięśni grzbietu oraz mięśni stabilizujących kręgosłup i mięśni rąk, na które narażamy się spędzając czas na źle wyprofilowanym krześle czy fotelu, skutkuje bólami pleców, karku, barków, bólami głowy, problemami z koncentracją, a w dalszej perspektywie – trwałymi deformacjami kręgosłupa czy  zwyrodnieniami stawów.

obrotowe fotele do biura do dobre na kręgosłup

Fotele obrotowe XENON NET

Ergonomiczne fotele biurowe na kręgosłup

Wybierając dobry fotel biurowy spełniający standardy ergonomii, zwróćmy uwagę na kilka podstawowych kryteriów. Pierwszym z nich powinien być szeroki wachlarz regulacji – to on zapewni nam możliwość dostosowania mebla do naszych indywidualnych potrzeb, predyspozycji i warunków stanowiska pracy. Oznacza to nie tylko standardową pionową regulację wysokości siedziska, ale również możliwość odchylania oparcia oraz regulacji oporu jaki przy tym stawia, regulację wysokości oparcia, funkcję pochylenia krawędzi siedziska i oparcia oraz regulację odległości oparcia od siedziska. Oparcie fotela biurowego powinno stanowić stabilne podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa – odpowiednio  wyprofilowane, zapewni nam prawidłową postawę – zgodną z naturalną krzywizną kręgosłupa. Bardzo korzystna jest możliwość manipulowania podparciem lędźwiowym w oparciu (w taką funkcję wyposażone są najlepsze fotele VERIS NET czy XENON NET oraz ekskluzywny fotel  gabinetowy ACTION firmy AR-TEAM oraz takie modele foteli obrotowych jak ). Podłokietniki, zwłaszcza w przypadku osób obsługujących klawiaturę komputera, powinny być oczywistością – ideałem jest, jeśli są regulowane nie tylko w linii pionowej, ale również w linii przód-tył, pod kątem i na boki – odpowiednio wyregulowane, zapewnią stabilne oparcie przedramion, odciążą nadgarstki i pozwolą zachować zalecany przez ergonomistów kąt prosty między ramieniem i przedramieniem. Pełną funkcjonalność zapewnią takie elementy, jak regulowany zagłówek, stanowiący podparcie dla karku i głowy (np. w modelach AR-TEAM: ACTION, VERIS NET, ONE oraz) czy możliwość wysuwu siedziska (lightUP, ARCA, VERIS i XENON). Obrotowe siedzisko i solidna, kilkuramienna podstawa z kółkami jezdnymi, najlepiej wyposażonymi w hamulec, zapewnią swobodę ruchu przy jednoczesnym zachowaniu stabilności i bezpieczeństwa.

nowoczesny fotel biurowy na kręgosłup

Fotele biurowe dobre na kręgosłup VERIS NET

Najbardziej zaawansowane i nowoczesne fotele biurowe dobre na kręgosłup, takie jak modele, VERIS NET i XENON firmy AR-TEAM, wyposażone są w mechanizm Synchro SFL, umożliwiający płynną i dynamiczną regulację siły sprężystości oparcia. Oznacza to, że oparcie aktywnie reaguje na zmianę pozycji użytkownika, co wybitnie zwiększa komfort nawet wielogodzinnej pracy przy biurku. Ekskluzywny fotel gabinetowy ACTION, to najbardziej zaawansowana pod względem ergonomii propozycja w ofercie AR-TEAM.

Nasz ekspert czeka na Twoje pytania! Zapytaj o to jaki fotel biurowy dobry dla kręgosłupa wybrać i kupić.

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl