Bez względu na to, jakiego rodzaju biuro chcemy urządzić, biurko zawsze będzie najważniejszym meblem, dlatego też warto poświęcić nieco czasu na jego wybór. Jednym z rodzajów biurek, jakie mogą okazać się zarówno ergonomiczne, jak i praktyczne, są biurka rogowe. Nowoczesne biurka tego typu charakteryzują się tym, iż można je ustawiać na wiele sposobów, komponując z szafkami, dostawkami czy innymi meblami. W razie potrzeby, ustawienie takich modułów można zmienić, dzięki czemu uzyskujemy całkowicie nową kompozycję, odpowiednią do bieżących potrzeb, bez konieczności wymiany mebli.

Zastosowanie

Biurko rogowe to mebel, który pozwala nam na maksymalne wykorzystanie możliwości przestrzennych pomieszczenia. Jeśli będzie ustawione w rogu, zostanie wykorzystane miejsce, które zwykle trudno zagospodarować, a prócz tego zyskujemy przestrzeń w centralnej części, przez którą można swobodnie przechodzić. Jeśli ustawimy biurko rogowe na środku, zyskamy wrażenie dużej przestrzeni do pracy, a i tak pozostawimy miejsce do przejścia. Dzięki swojemu kształtowi przypominającemu literę L, biurko takie pozwala w każdym przypadku na oszczędne zagospodarowanie przestrzeni.

Biurka rogowe

Biurka rogowe FF

Ergonomiczne biurka rogowe

Biurko rogowe to również mebel, który ułatwia wykorzystanie miejsca i zorganizowanie pracy. Wszystkie potrzebne nam materiały, czy dokumenty bez trudu jesteśmy w stanie dosięgnąć, a jego kształt pomaga w zachowaniu porządku na blacie. Tym bardziej, jeśli zestawimy blat takiego biurka z komodą czy kontenerem biurowym, jak możemy to zobaczyć na przykładzie kolekcji mebli gabinetowych IN, SIMPLIC, OSTIN i XEON. Szeroki, bardzo wygodny blat oparty z jednej strony na komódce, czy półkach to niezwykle ergonomiczne zestawienie.

Biurka rogowe

Biurka rogowe IN

Sposób na kable

Choć ustawienie biurka na środku pomieszczenia może wydawać się nieco kłopotliwe ze względu na kable, które jak wiadomo, nie są estetyczne, a ponadto mogłyby przeszkadzać podczas przechodzenia, obecnie mamy fantastyczne rozwiązanie tego problemu. Biurka Arteam mają wbudowane mediaporty (lub istnieje możliwość ich wbudowania), które stanowią nie tylko duże ułatwienie w utrzymaniu w porządku kabli, ale również same w sobie są dekoracyjne. Ponadto, świadczą o naszej dbałości o szczegóły.

Biurka rogowe dla pracowników

Na osobną uwagę zasługują biurka pracownicze. Tu nie tylko możemy łączyć ze sobą różnego rodzaju moduły – kontenery, komódki, szafki, przystawki, elementy uzupełniające i osłony. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także łączenie ze sobą poszczególnych biurek, tworzących szeregi czy wyspy. Dzięki temu nie tylko zyskujemy tak cenną przestrzeń, ale również niezwykle estetyczne i wygodne miejsce pracy .

Biurka rogowe

Biurka rogowe G4