Ergonomiczne miejsce pracy, to podstawa: dobrze zaprojektowane i wykonane stanowisko, pozwoli na wydajną i komfortową pracę, a przy tym pomoże zapobiec wielu dolegliwościom, często dotykającym pracowników biurowych.

 

Na stanowisko pracy należy patrzeć całościowo – ważne są wszystkie elementy i to czy są względem siebie komplementarne. Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich wymiarów biurek, umożliwiających wygodne umieszczenie na nich wszystkich elementów, potrzebnych pracownikowi do wykonywania swoich obowiązków oraz umożliwienie instalowania opcjonalnych akcesoriów.

 

Ergonomiczne i profesjonalne biurko – rozmiary

Przede wszystkim profesjonalne biurko do biura, powinno mieć spory obszar roboczy – powinno być zarówno szerokie, jak i głębokie, tak by sprzęty niezbędne do pracy można było ustawić w odpowiedniej odległości. Przyjmuje się, że idealny wymiar blatu biurka to 160cm szerokości i 80cm. W celu zwiększenia ergonomii przestrzeni warto również wykorzystywać biurka kątowe i narożne.
Cenniki róznych systemów biurek wraz z wymiarami mozna znaleźć w zakładce CENNIKI.
Biurko profesjonalne powinno być też wyposażone w regulację wysokości, co zapewnia komfort pracy osobom różnego wzrostu. Warto rozpatrzyć też biurka z elektryczną regulacją wysokości.

 

regulowana wysokosc biurka

Regulowana wysokość biurka

 

Dodatkowe elementy

Przy biurkach ergonomicznych powinny być umieszczone szafki i kontenery, dzięki którym można nie tylko zyskać dodatkową przestrzeń roboczą, ale umożliwić pracownikowi szybki dostęp do dokumentów i najważniejszych narzędzi pracy. Szafki dostawne zwiększają powierzchnię biurka, szafki podbiurkowe pozwalają elastycznie wykorzystać przestrzeń w biurze, a szafki żaluzjowe pomagają w lepszym zagospodarowaniu miejsca pracy.

 

Biurko z szafką dostawną

Biurko MIXT PRO z szafką dostawną

 

szafka podbiurkowa do biura

Biurko MIXT PRO z szafką podbiurkową

 

szafka żaluzjowa, kontener do biuka profesjonalnego

Biurko MIXT PRO z szafką żaluzjową

 

Istotnym elementem stanowiska pracy jest ścianka nadbiurkowa pozwalająca na instalację różnych akcesoriów. Tapicerowane ścianki działowe pochłaniają dźwięk, dzięki czemu zwiększają komfort pracy w biurze.

 

lampka do biurka biurowego

Lampka umieszczona na tapicerowanej ściance działowej

 

Ergonomiczne biurko MIXT PRO

Kolekcja MIXT PRO oferuje meble biurowe nowoczesne i minimalistyczne, ale jednocześnie posiadające szereg bardzo funkcjonalnych i innowacyjnych rozwiązań, takich jak:

  • otwierane kanały kablowe, pozwalające na wygodne podłączenie urządzeń elektronicznych
  • łatwo dostępne piórniki, dzięki którym dostęp do najpotrzebniejszych przedmiotów jest szybszy, niż kiedykolwiek
  • ścianki działowe z funkcją tablicy suchościeralnej
  • możliwość zamontowania tablicy magnetycznej, dzięki której przypniemy nad blatem kartki z najważniejszymi zadaniami na dzień bieżący
  • wbudowane mediaporty, dzięki którym szybko podłączysz swój komputer i telefon do sieci
  • podręczna szuflada pod blatem biurka, zamykana na klucz (możesz schować tam bezpiecznie swój służbowy laptop)
  • listwa funkcyjna na ściance, na której umocujesz np. ekran monitora
  • innowacyjna lampka montowana na ściance działowej, którą łatwo przesuniesz w dowolne miejsce nad biurkiem.

Meble biurowe MIXT PRO ulotka

Meble biurowe MIXT PRO – ulotka informacyjna

 

Meble biurowe MIXT PRO to obecnie najbardziej innowacyjna na polskim rynku propozycja dla nowoczesnych firm, które kładą nacisk na funkcjonalność i reprezentacyjność przestrzeni biurowej.

Nie wiesz jakie biurko do biura wybrać? Nasi eksperci pomogą wybrać optymalne rozwiązanie!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl