Krzesła biurowe, by dobrze spełniały swoją rolę, muszą cechować się przede wszystkim ergonomicznością oraz stabilnością. Do tego nie powinny być zbyt ciężkie, by ich ewentualne przemieszczanie, nie było zbyt wielkim problemem.  W tym celu zresztą, większość krzeseł biurowych jest osadzona na kółkach.

 

Krzesła biurowe dla każdego

 

Siedzenie godzinami przy biurku, przed komputerem, zdecydowanie nie wpływa dobrze na nasz kręgosłup. Aby zapobiec ewentualnym schorzeniom i chorobom, warto postawić na krzesła biurowe, które są odpowiednio wyprofilowane. Tylko na specjalnie zaprojektowanym i przemyślanym konstrukcyjnie krześle, nasz kręgosłup nie będzie się krzywił. Szeroki wybór jaki oferuje firma AR-TEAM, zapewni miejsce siedzące nawet dla najwybredniejszych użytkowników, dbając przy tym o odpowiednią postawę podczas siedzenia. O komforcie tego typu mebli decyduje możliwość regulacji odchylenia oparcia oraz wysokości podłokietników. W linii krzeseł lightUP mamy zastosowane innowacyjne podparcie lędźwiowe, regulowane w dwóch opcjach – na wysokość i głębokość. Krzesła te produkowane są w wielu opcjach kolorystycznych, łatwo więc dopasujemy je pod konkretne wnętrze.

 

Inna kwestia to nacisk na naczynia krwionośne (szczególnie ud) przez długotrwałe zastyganie w siedzącej pozycji. Doprowadzić to może najpierw do nieprawidłowego odżywienia tkanek oraz złego przepływu krwi, co skutkować może w późniejszym okresie, żylakami kończyn dolnych. Bezruch oraz mała aktywność mięśniowa sprawia również, że stajemy się bardziej ospali i zmęczeni. Aby tego uniknąć, krzesło biurowe powinno być tak skonstruowane, by siedząc, jednak co jakiś czas zmieniać nieco swoją pozycję. Nazywane jest to dynamicznym siedzeniem. Polega to na wymuszeniu częstej zmiany pozycji, jednak w nieoderwalnym kontakcie pleców z oparciem. Tego typu mechanizmy (Synchro oraz Synchro Self) posiadają krzesła biurowe z linii MOTTO oraz XENON. Dzięki regulacji sprężystości oparcia oraz automatycznemu dostosowywaniu się do ciężarku użytkownika, mogą na nich siedzieć osoby nawet z problemami i schorzeniami kręgosłupa. Komfort pracy w pozycji siedzącej zapewniają również krzesła biurowe z serii ARCA oraz VERIS. Zapewniają one nie tylko dynamiczne siedzenie, ale dzięki regulacji podłokietników, nasze ręce będą odpowiednio podparte. Dzięki czemu możemy ustrzec się przed wyjątkowo paskudnym Zespołem Cieśni Nadgarstka (CTS).

Krzesło obrotowe z kolekcji XENON NET

Krzesło biurowe

Które krzesła biurowe wybrać?

Kolorystyka oraz duży wybór materiałów obiciowych ma również znaczenie. Dzięki szerokiej palecie barw tapicerek do wyboru, bez problemu dopasujemy idealne meble do naszego biura i gabinetu. Taką możliwość będziemy mieli zamawiając krzesła biurowe z linii PLAYA, SOLO oraz RAYA. Produkty te to idealne połączenie doskonałych rozwiązań technicznych i ergonomicznych oraz nowoczesnego wzornictwa. Możemy bez ogródek wybierać spośród licznej oferty barw oraz struktur tkanin obiciowych. Nie martwiąc się o ergonomikę wybieranych krzeseł, ani o jakości ich wykonania. Tego typu meble stanowią mocny kolorystyczny akcent, każdego nowoczesnego biura. Jeśli wybierzemy stonowaną paletę barw – to także idealnie wpasują się w każde minimalistyczne wnętrze.

 

Obecnie w najnowszych trendach są krzesła biurowe z oparciem pokrytym siatkom. Tego rodzaju meble są bardziej przewiewne i dają lepszy komfort ich użytkowania podczas upalnych dni. Przykładem mogą tu być krzesła biurowe z serii XENON NET oraz VERTIS NET. To właśnie w ich konstrukcji, zamiast normalnej technologii, użyto siatki do produkcji oparcia. Dzięki czemu zwiększa się przepuszczalność powietrza, ale także  pozwala to zachować krzesło w lepszej czystości. Znacznie łatwiej usuwa się plamy i inne zabrudzenia z siatki, niż z pokrytego np. pianką oparcia. Tego typu rozwiązanie docenimy, z pewnością, podczas wielogodzinnej pracy w ponad 30 stopniowym upale.