Osoby, których praca w głównej mierze opiera się na korzystaniu z komputera, muszą większość czasu spędzać w pozycji siedzącej. W związku z tym powinny one w szczególnej mierze zadbać o odpowiednią pozycję w trakcie wykonywania pracy oraz starannie dobrać meble biurowe, w tym oczywiście o odpowiednie siedzenie.

Fotele obrotowe do biura

Fotele obrotowe do biura Veris

Stoły konferencyjne – na co zwrócić uwagę?

Aby odpowiedzieć na pytanie ,,jaki fotel biurowy wybrać?” musimy najpierw dostrzec różnicę między fotelem, a krzesłem biurowym. Fotele biurowe, które określa się czasem jako gabinetowe, są przede wszystkim nastawione na wygodę i komfort, które powinny osiągać najwyższy poziom.
Wszystko dzięki budowie i materiałom wykorzystanym do stworzenia danego modelu fotela.
Odpowiednio dobrany fotel biurowy jest elementem bardzo istotnym w efektywnym i sprawnym wykonywaniu pracy. Powinien zapewnić nam komfort i stabilność podczas czynienia obowiązków służbowych. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego fotela biurowego nie jest wcale prosty. Czym się więc kierować w jego doborze i jaki powinien być?

Fotele obrotowe do biura

Fotele obrotowe biurowe Playa

Jakie fotele biurowe obrotowe wybrać i kupić?

Przede wszystkim fotel biurowy powinien być ergonomiczny, to znaczy idealnie przystosowany do naszych cech fizycznych. Musi być tak wyprofilowany, aby nasz kręgosłup był ułożony w odpowiedniej pozycji, dzięki czemu unikniemy ryzyka wystąpienia schorzeń mięśni i kręgosłupa, a także różnego rodzaju bólów i problemów z krążeniem. Kluczową rolę odgrywa tu regulacja odchylenia oraz wysokości oparcia, ponieważ źle wyregulowane oparcie fotela sprzyja garbieniu się i przybieraniu nieodpowiedniej postawy ciała. Kolejnym istotnym elementem jest regulacja wysokości siedziska (powinna być dopasowana do naszego wzrostu oraz wysokości biurka, przy którym pracujemy), oraz jego głębokość. Zwróćmy również uwagę na materiał, z którego wykonany jest fotel, ponieważ istotna jest również twardość siedziska, co odpowiada za naszą wygodę. Ostatnia istotną rzeczą jest oczywiście wygląd i kolorystyka fotela.

Fotele obrotowe do biura

Fotele obrotowe do biura Xenon

Propozycje z naszej oferty

Jak w takim razie znaleźć fotel, który spełni wszystkie powyższe kryteria? Warto przyjrzeć się linii XENON – połączeniu ergonomii z nowoczesnym designem. Zastosowanie mechanizmów Synchro i Synchro-Self zapewnia komfort na bardzo wysokim poziomie, a wyjątkowo szeroki wybór koloru tapicerki pozwala na dopasowanie do wnętrza każdego biura. Warto wspomnieć o przystępnej cenie foteli z linii XENON. Zainteresowanie budzi również kolekcja lightUP. Mamy tu do czynienia z doskonałą jakością w zadowalającej cenie. Fotele również zostały wyposażone w mechanizmy Synchro i Synchro-Self. Warto dodać, ze są one zbudowane z malej ilości elementów i nadają się do recyklingu, aż w 95%! Zwróćmy również uwagę na fotele obrotowe PLAYA. Największe wrażenie robi poziom wygody, jaki zapewnia świetnie wyprofilowane oparcie, wygodne siedzisko oraz pełna regulacja. Fotele wykonane są w prostym, geometrycznym stylu i z pewnością wpasują się w każde wnętrze, nadając mu nowoczesny charakter. Firma ART-TEAM oferuje nam również fotele VERIS oraz VERIS NET. Oba są niezwykle nowoczesne i ergonomiczne, natomiast fotel VERIS NET posiada charakterystyczny wygląd oraz regulacje podparcia lędźwiowego. Zarówno fotel VERIS jak VERIS NET wyposażony jest w mechanizm Synchro.

Fotele obrotowe do biura

Fotele biurowe obrotowe lightUP