Jednym z najważniejszych miejsc spotkań pracowników danego przedsiębiorstwa jest bez wątpienia sala konferencyjna. To właśnie w tym miejscu organizowane są przeróżne meetingi, konferencje, narady i zebrania. Takie spotkania odgrywają kluczową rolę w prawidłowym prosperowaniu firmy. Jak więc zapewnić pracownikom odpowiedni komfort tak, aby zebrania okazały się owocne? Bardzo istotne jest tu wyposażenie sali konferencyjnej. Oprócz wygodnych miejsc do siedzenia, ważne są również stoły konferencyjne, będące elementem niezbędnym każdej firmy. Musimy w związku z tym wiedzieć czym kierować się w doborze odpowiedniego stołu i jakie musi on spełniać kryteria.

Stoły konferencyjne – kryteria, którymi powinniśmy się kierować

Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na odpowiednią wielkość stołu. Powinna być ona zależna od ilości osób uczestniczących w spotkaniach w sali konferencyjnej. Nie może być ona ani zbyt duża, ani za mała – taka, by każde miejsce stołu zostało dobrze wygospodarowane, ale żeby nie było również zbyt „ciasno”. Wielkość stołu powinna być również dopasowana do wielkości pomieszczenia konferencyjnego.
Kolejnym ważnym kryterium jest wykonanie stołu. Materiał, z którego zrobiony jest stół konferencyjny powinien być przede wszystkim trwały, ale również nadawać elegancki, dopasowany do wnętrza wygląd. Możemy wybierać między różnymi rodzajami blatów w zależności od naszych wymagań i upodobań. Najbardziej znanymi są blaty drewniane i laminowane.

Stoły konferencyjne

Stoły konferencyjne

Do naszego stołu konferencyjnego musimy oczywiście dobrać dopasowane wysokością i designem krzesła. Dlatego warto zakupić zarówno stół jak i krzesła od jednego, sprawdzonego producenta, którego oferta pozwala na ich wzajemne dopasowanie.

Stoły konferencyjne – na co się zdecydować?

Firma AR-TEAM oferuje nam wiele ciekawych propozycji stołów konferencyjnych. Warto przyjrzeć się linii H2. Są to nowoczesne stoły o niezwykłych kształtach, które dzięki swojej uniwersalności oraz ogromnej gamie kolorów i rozmiarów idealnie wpasują się w każde wnętrze. Z łatwością dopasujemy do nich również odpowiednie siedzisko.

Stoły konferencyjne - H2

Stoły konferencyjne – H2

Kolejną ciekawą propozycją jest kolekcja SIMPLIC. Jak sugeruje nam nazwa, jest to linia stołów niezwykle minimalistycznych. Do wyboru mamy tutaj pojedyncze stoły konferencyjne oraz stoły konferencyjne modułowe, które możemy łączyć w dowolny sposób. Do zalet tej linii możemy zaliczyć uniwersalność oraz stabilność i wytrzymałość w lekkiej formie.

Stoły konferencyjne - Simplic

Stoły konferencyjne – Simplic

Zwróćmy również uwagę na kolekcję PROXY, która jest idealnym rozwiązaniem dla biur z funkcją OPEN SPACE. Oprócz stołów konferencyjnych, linia posiada w swojej ofercie ścianki działowe, kontenery, biurka oraz przystawki, co pozwala na dowolne skomponowanie stanowiska pracy.

Stoły konferencyjne - Proxy

Stoły konferencyjne – Proxy

Najbardziej klasyczną opcją są stoły konferencyjne MERITUM o wyjątkowo bogatej kolorystyce i nowatorskim designie. Zostały one wykonane z płyty o grubości 38 mm, co nadaje im bardzo efektowny wygląd.

Stoły konferencyjne - Meritum

Stoły konferencyjne – Meritum

Warto sprawdzić również kolekcję MIXT, która oferuje nam ogromny wybór materiałów wykończeniowych. Dzięki temu możemy zaaranżować pomieszczenie w różny sposób, używając do tego tych samych mebli. Stoły dostępne są w wielu odcieniach, ponadto możemy w nich zainstalować oświetleniowe listwy.

Stoły konferencyjne - Mixt

Stoły konferencyjne – Mixt