Spotkania, dyskusje i zacieśnianie kontaktów mają najczęściej miejsce w osobnych, wydzielonych w biurze lub gabinecie miejscach. To tu zwykle stoją wygodne kanapy lub fotele i stolik okolicznościowy. Stoliki takie znajdują jednak również zastosowanie w innych miejscach: lobby hotelowym czy recepcji, które często są pierwszym miejscem kontaktu klientów z naszą firmą. Dlatego ten niepozorny mebel zasługuje na to, by poświęcić mu nieco uwagi.

Do produkcji stolików okolicznościowych stosuje się obecnie różnorodne materiały, często możemy też spotkać ich łączenia. Do najpopularniejszych materiałów należy niezmiennie drewno, choć niezwykle często spotkać możemy także stoliki wykonane ze szkła, metalu i płyt drewnopodobnych. W zależności od stylu aranżacji, jaka panuje w urządzanym przez nas pomieszczeniu, wybieramy również stolik okolicznościowy. Zwracamy wówczas uwagę nie tylko na to, by materiał, z którego został wykonany, współgrał z całym umeblowaniem, ale również by jego forma harmonijnie wpisała się w całe wnętrze.

Stoliki okolicznościowe - H2

Stoliki okolicznościowe – H2

Stoliki okolicznościowe dopasowane do naszych wnętrz

Do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu tradycyjnym, które mają świadczyć o prestiżu i stabilności firmy, doskonale będą pasowały stoliki o klasycznym kształcie, całe drewniane lub w połączeniu ze szkłem czy aluminium. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się stoliki z linii October lub Myturn.

October to prestiżowa kolekcja charakteryzująca się wykorzystaniem prostych linii i figur geometrycznych: kwadratu i prostokąta. Ich prostota przełamana została drobnymi detalami, jak rozstawione oryginalnie nóżki czy uniesiona krawędź blatu.

Stoliki okolicznościowe - October

Stoliki okolicznościowe – October

Z kolei stoliki Myturn to utrzymane w minimalistycznej formie, eleganckie i bardzo stabilne meble, które będą stanowiły doskonałe dopełnienie wnętrza w stylu nowoczesnym z nutą klasyki.

Stoliki okolicznościowe - Myturn

Stoliki okolicznościowe – Myturn

Osoby idące z duchem czasu i nie bojące się nowości, z pewnością zainteresuje nasza oferta stolików okolicznościowych o geometrycznych, a niekiedy nawet industrialnych formach. Na przykład meble gabinetowe MIXT posiadają w zestawie stoliki o budowie „niedomkniętego” sześcianu, a linia SIMPLIC zawiera między innymi stoliki o asymetrycznych, zaokrąglonych blatach w różnych, pastelowych kolorach, podobnie jak cała kolekcja H2, w której możemy wybierać zarówno wśród wzorów, jak i kolorów.

Stoliki okolicznościowe - Mixt

Stoliki okolicznościowe – Mixt

Stoliki okolicznościowe – szklane

Na osobną uwagę zasługują stoliki okolicznościowe stworzone z wykorzystaniem szkła hartowanego. Takie meble to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie: szkło takie jest bardzo łatwo utrzymać w czystości i nie trzeba go w żaden sposób konserwować. Ponadto, dodaje ono lekkości, światła i przestrzeni w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Z tego też powodu stoliki ze szklanymi blatami sprawdzą się znakomicie również w małych pomieszczeniach.

Szukając stolika okolicznościowego ze szklanym blatem, warto zwrócić uwagę na kolekcje SR/SH oraz Vancouver i Hover.

Linia SR/SH to stoliki na metalowej, okrągłej podstawie lub na metalowych nóżkach. Okrągłe blaty, wykonane z hartowanego, mlecznego szkła (satynowego) stanowią same w sobie piękną, minimalistyczną ozdobę.

Stoliki okolicznościowe - SR/SH

Stoliki okolicznościowe – SR/SH

Vancouver to linia stolików, która doda prestiżu większym pomieszczeniom. Prosty, metalowy stelaż stanowiący podstawę dla szklanego lub drewnopodobnego blatu to doskonały mebel do gabinetu lub biura.

Stoliki okolicznościowe - Vancouver

Stoliki okolicznościowe – Vancouver

Natomiast wielbiciele nowoczesnej formy i wykorzystania kolorów w aranżacji pomieszczeń firmowych, z pewnością docenią kolekcję Hover, w której szklane blaty połączono z podstawami o różnych kolorach do wyboru.

Stoliki okolicznościowe - Hover

Stoliki okolicznościowe – Hover