Moment, gdy na kogoś czekamy w hotelowym lobby lub gdy pijemy kawę z szefem firmy, z którą współpracujemy, a także chwile błogiego relaksu w kawiarni czy barze – w takich sytuacjach zawsze towarzyszy nam stolik kawowy. Przy nim możemy odpocząć i bez przeszkód porozmawiać, co najmniej tyle czasu, ile zajmie nam wypicie szklanki czy filiżanki napoju. Dlatego też jest to mebel, choć zwykle niewielkich rozmiarów, to jednak dość istotny. Choć istnieje wiele różnych możliwości, zarówno w zakresie stylów, jak i materiałów, z których są one produkowane, szklane stoliki kawowe wydają się być ponadczasowe. To nie tylko bardzo estetyczne elementy wyposażenia, ale również praktyczne, funkcjonalne i na tyle uniwersalne, że można je zestawiać z wieloma innymi meblami, również z innych serii.

Cechy szklanych stolików kawowych

Jeśli nasz stolik kawowy ma być reprezentacyjny i spełniać swoją estetyczną rolę, to szkło, z którego wykonany jest blat, powinno być nie tylko najwyższej jakości, ale również powinno mieć niezaprzeczalne walory dekoracyjne. Doskonałym przykładem takiego połączenia atutów jest mleczne szkło hartowane (satynowane). Jak sama nazwa wskazuje, jego kolor i struktura przypominają satynę, która ma perłowy połysk, jest gładka i śliska. Połączenie metalu ze szkłem daje doskonały, nowoczesny efekt, co możemy zobaczyć na przykładzie stolików z kolekcji SH/SR, VANCOUVER czy HOVER.

Szklane stoliki kawowe Vancouver

Szklane stoliki kawowe Vancouver

Stoliki kawowe – nasze propozycje

Stoliki z kolekcji SH, na metalowej, okrągłej podstawie i z okrągłym, szklanym blatem, to mebel doskonały nie tylko jako wyposażenie baru czy holu hotelowego, ale również biura czy gabinetu. Niewielkie rozmiary jego podstawy pozwalają na wygodne zajęcie przy nim miejsca. Taki stolik kawowy sprawdzi się znakomicie w mniejszym pomieszczeniu (na przykład małym gabinecie czy pokoju do przyjmowania gości) lub tam, gdzie zależy nam na oszczędności miejsca (na przykład w kawiarni czy barze). Szklane stoliki kawowe o podobnym blacie, jednak innej podstawie, to stoliki z linii SR. Szeroko rozstawione nóżki stolika sprawiają wrażenie bardzo stabilnych i są niezwykle dekoracyjne. Zarówno stoliki kawowe z kolekcji SH, jak i SR, doskonale współgrają z fotelami i krzesłami FAN i SORRISO.

Szklane stoliki kawowe sh

Szklane stoliki kawowe SH

Niezwykle uniwersalnym modelem szklanego stolika kawowego jest stolik z linii VANCOUVER. Stanowi go prostokątny blat z satynowanego szkła na prostych, aluminiowych nóżkach. Dodatkowo, można wybierać pomiędzy nóżkami o przekroju koła lub kwadratu i między czterema różnymi kolorami (chrom błyszczący, chrom satynowy, czarny i metalik). Tak duży wybór opcji pozwala na idealne dopasowanie wyglądu naszego szklanego stolika kawowego do wystroju niemal każdego wnętrza. Jeśli jednak pragniemy gotowego, kompletnego wyposażenia, to idealnie będą z nimi współgrać sofy i fotele siostrzanych linii VANCOUVER LITE oraz VANCOUVER BOX.

Szklane stoliki kawowe - Vancouver

Szklane stoliki kawowe – Vancouver

Nowoczesna, minimalistyczna aranżacja gabinetu, lobby, biura czy kawiarni będzie stanowiła doskonałe tło dla szklanych stolików kawowych z linii HOVER. Kolorowe, wygięte, metalowe nóżki podtrzymują szklany, mleczny blat. Takie zestawienie z pewnością zrobi wrażenie na naszych gościach. Całości dopełnią sofy i fotele z tej samej linii, z szarą, kontrastującą tapicerką i podobnymi w kolorach i kształtach nóżkami.

Szklane stoliki kawowe - Hover

Szklane stoliki kawowe – Hover