Kanapy i sofy biurowe pełnią niezwykle ważną funkcję – mają jak najlepiej gościć Klientów, a więc muszą być w najwyższym stopniu reprezentacyjne. Są one niejako wizytówką Firmy, powinny być więc wygodne, a także dopasowane do charakteru całego biura oraz estetyczne.

 

Sofy i kanapy do biura. Podstawowa kwestia – tapicerka

Niezwykle ważną kwestią, z racji użytkowania mebli przez dużą liczbę osób, jest wytrzymałość tapicerki oraz łatwość utrzymania jej w czystości. Najlepszym wyborem będą kanapy lub sofy biurowe z tapicerką ze skóry ekologicznej, która jest również najbardziej wytrzymałym z dostępnych materiałów. Taka kanapa powinna posiadać atest ścieralności na poziomie 250.000 cykli Martindale’a. Tapicerki materiałowe również spełnią dobrze swoje zadanie, o ile wykonane będą z materiałów niewchłaniających wodę, a więc dających się łatwo odświeżyć wilgotną szmatką. Minimalna odporność na ścieranie w przypadku tapicerki wykonanej z materiału to 150.000 cykli Martindale’a.

 

Bardzo ważną kwestą, związaną z przepisami BHP jest atest na trudnozapalność, który powinna posiadać każda kanapa lub sofa biurowa.

 

Ekskluzywne sofy i kanapy do biura

Jeśli chodzi o kanapy i sofy przeznaczone do biur kierowniczych i dyrektorskich, rzadziej używanych, niż kanapy w sekretariatach, czy poczekalniach – zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą tapicerki z ekskluzywnych materiałów – skóry naturalnej, czy naturalnych tkanin, np. wełny. Zdecydowanie większą wagę należy przyłożyć do tego jak mebel się prezentuje i jak jest wykonany.

 

vancouver kanapa biurowa

Kanapa biurowa z kolekcji VANCOUVER BOX

 

vancouver lite sofy biurowe

Sofy do biura 2 i 2,5 osobowe z kolekcji VANCOUVER LITE

 

W zależności od tego jaki wystrój dominuje w biurze oraz jego charakteru wybierać można spośród wielu linii i modeli sof i kanap biurowych. Meble te umieszczać można na różnych podstawach – np. klasycznych nóżkach (Vancouver Box), lekkich „pajączkach” (Sorisso, Fan), płozach (Vancouver Lite), czy nóżkach drewnianych (October, Fan). Wykończenie ma ogromny wpływ na to jak mebel będzie postrzegany i co sobą będzie symbolizował.

 

sofy do biura fun

Fotele i sofy do biura z kolekcji FUN

kanapa do biura october

Fotele i kanapy do biura z kolekcji OCTOBER

 

Sofy i kanapy biurowe z serii Vancouver Square, czy Vancouver Box to meble masywne, o klasycznej formie, a jednocześnie dyskretne, nierzucające się w oczy. Sprawdzą się w przestrzeniach mocno sformalizowanych i różnego rodzaju poczekalniach.

 

vancouver square kanapa biurowa

Kanapa biurowa z kolekcji VANCOUVER SQUARE

 

Kolejna grupa, to sofy i kanapy biurowe o szerokich siedziskach i lekkiej formie. Są to meble minimalistyczne i neutralne, pasujące do różnego typu przestrzeni. Polecanymi liniami wśród tego typu mebli są: Vancouver Lite, Alter i Tritos. Wśród nich znajdziecie meble zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

 

alter sofy biurowe

Fotele i sofy do biura z kolekcji ALTER

tritos sofa do biura

Kanapy i sofy biurowe z kolekcji TRITOS

 

Nowoczesne, o lekkiej, żartobliwej formie sofy i kanapy do biur znajdziecie w kolekcjach Hover, Fan oraz Sorisso. Doskonale sprawdzą się w przestrzeniach, które muszą cechować się elastycznością. Meble tego typu optycznie odciążają biuro, które nawet jeśli znajduje się w nim dużo mebli, nie wydaje się być zagracone.

 

hover sofy i fotele biurowe

Sofy i fotele biurowe z kolekcji HOVER

 

Następny typ kanap i sof biurowych, to meble designerskie i ekskluzywne. Zaliczyć do nich można serie myTURN, czy October, swoją stylistyką nawiązujące do lat 60. XX wieku. Idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach, o zdecydowanym charakterze.

 

myturn kanapy sofy biurowe

Kanapy i sofy do biura z kolekcji myTURN

 

Na koniec – tak zwane kanapy budżetowe, a więc nieco tańsze modele, np. z serii Vancouver Round. Posiadają one interesującą formę i przykuwającą uwagę, idealnie sprawdzą się w przestrzeniach publicznych firmy.

 

vancouver round sofa biurowa

Sofa biurowa z kolekcji VANCOUVER ROUND

Nasz ekspert czeka na Twoje pytania!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl