Meble przy których dziennie spędza się kilka godzin, przeznaczone do pracy biurowej muszą być przede wszystkim wygodne i dobrej jakości. Gwarantem tego jest spełnienie szeregu norm, wykonanie z odpowiednich materiałów i posiadanie odpowiednich regulacji, tak by dało się je dostosować do wzrostu i postawy pracownika.

Ich wygląd powinien być prosty i profesjonalny, w zależności od rodzaju biura – dostosowany do potrzeb. W wypadku pojedynczego biura meble mogą być większe, bardziej indywidualne. Jeśli mowa o biurze typu open-space podczas wyboru mebli, warto zwrócić uwagę czy możliwe jest ich ustawienie w taki sposób, by każdemu pracownikowi zapewnić nieco prywatności, wydzielić własną przestrzeń. Przestrzeń biurowa powinna być również funkcjonalna  i ergonomiczna, dostosowana do charakteru działalności i potrzeb osób korzystających z biura.

biurka do biura open space

Meble do biura typu open-space: Kolekcja PROXY

Meble do biura – materiały

Niezależnie od typu biura, czy jego wielkości podstawową kwestią podczas wyboru mebli są odpowiednie materiały. Meble powinny być wykonane z płyt posiadających atest higieniczności i pochodzić od sprawdzonych producentów (w przypadku firmy AR-TEAM – producentem jest np. Egger). Niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością – szczególnie jeśli materiały pochodzą z Chin lub zza wschodniej granicy – często nie posiadają one odpowiednich atestów i są wykonane z niebezpiecznych materiałów. Warto zwrócić uwagę również na okucia – te dobrej jakości będą miały długą gwarancję (AR-TEAM stosuje okucia niemieckiej firmy Hettich z dożywotnią gwarancją). Waszą uwagę powinny przykuć również elementy wykonane z chromu – często są one produkowane przy użyciu technologii groźnych dla środowiska (AR-TEAM wykorzystuje chrom ekologiczny).

W przypadku krzeseł i foteli biurowych należy zwrócić uwagę dodatkowo na wykorzystane tkaniny – powinny być one atestowane i odporne na ścieranie (min. na poziomie 100 000 cykli Martindale).

meble biurowe tapicerowane do recepcji

Meble recepcyjne tapicerowane: Kolekcja WALL IN

Na temat jakości mebli można wnioskować na podstawie gwarancji producenta. Meble biurowe dobrej jakości będą posiadały gwarancję 3-letnią, krótszy okres gwarancyjny powinien wzbudzić waszą czujność. Dłuższą gwarancję powinny posiadać jednak krzesła i fotele – o dobrej jakości tego typu mebli świadczyć będzie gwarancja 5-letnia.

Meble biurowe

Wykonanie mebli jest niezwykle istotną kwestią – dobre materiały to nie wszystko. W przypadku biurek warto zwrócić uwagę na ich stabilność – najlepszym wyborem są te na metalowych nogach (AR-TEAM MIXT, PROXY, FF>>). Są one dużo bardziej wytrzymałe niż popularne nogi płycinowe. Biurka na 4 nogach (AR-TEAM G4) powinny posiadać dodatkowo odpowiedni stelaż (pod blatem), zapewniający solidność konstrukcji. Złym wyborem będą meble tylko z częściowym stelażem lub z nogami przykręcanymi bezpośrednio do blatu biurka.

dobre meble dla pracownikow

Solidne meble dla pracowników: Kolekcja G4

Meble do biura – krzesła i fotele

Krzesło biurowe powinno przede wszystkim odpowiednio służyć pracownikowi, na jego wygodę i wytrzymałość wpływ ma jednak szereg kryteriów, które fotel obrotowy powinno spełnić. Przede wszystkim krzesło obrotowe powinno być ergonomiczne – i  tu warto wspomnieć o Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe Dz.U.1998.148.973. Krzesła i fotele biurowe powinny być wyposażone w regulowane podłokietniki oraz podparcia lędźwiowe. Poza tym regulowane powinno być również pochylenie oparcia w zakresie 5° do przodu i 30° do tyłu. Niekonieczne, jednak mające spory wpływ na komfort siedzenia jest wysuwane siedzisko. Wszystkie te wymagania spełniają produkty firmy AR-TEAM – szczególnie polecamy modele VERIS NET, XENON oraz XENON NET.

Ergonomiczny fotel biurowy

Ergonomiczne fotele biurowe: Kolekcja VERIS NET

Wykonawca

Bardzo ważną kwestią jest wybór dobrego wykonawcy mebli. Najlepiej skorzystać z usług firmy z doświadczeniem, a jednocześnie innowacyjnej. Firma AR-TEAM działa na rynku od 20 lat, wyrosła z pracowni architektonicznej – posiada więc odpowiednie wsparcie profesjonalistów i bezustannie wprowadza kolejne linie produktów i ulepszenia. Dodatkowo AR-TEAM może pochwalić się referencjami wielu renomowanych firm.

Nasz ekspert czeka na Twoje pytania!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl