Każde biuro ma służyć osobom, w nim pracującym – każde powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb i charakteru wykonywanej pracy. Musi być ergonomiczne. To samo tyczy się samego stanowiska pracy – osoby pracujące przed komputerem nierzadko za biurkiem spędzają całe 8 godzin, w takich warunkach komfort i wygoda mają ogromny wpływ na jakość wykonywanej pracy, na samopoczucie, a co za tym idzie wydajność pracowników.

 

Urządzamy ergonomiczne stanowisko pracy

Zaczynając od biurka, każdy pracownik powinien mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń – biurko powinno mieć co najmniej wymiar 60×140, a najlepiej 80×160 – aby przestrzeń robocza była wystarczająca. Warto kupować biurka z regulowaną wysokością, aby osoby o różnym wzroście mogły je do siebie dostosować (taką możliwość dają meble z kolekcji G4, FF, MIXT PRO). Najwygodniejsze do pracy są biurka kątowe – o kącie rozwartym, lub narożne, z przystawką lub szafką. Bardzo ważne jest to, by wybrane biurka były dostosowane do potrzeb biura, a więc powinny posiadać szereg udogodnień, w tym systemy do prowadzenia okablowań – przepusty kablowe (przelotki), otwierane kanały kablowe, rynny podblatowe, pionowe prowadzenia kabli, a nawet małe mediaporty. Dodatkowo jeśli w biurze pojawiać się będą klienci, biurko powinno posiadać odpowiednią przystawkę, przy której będą mogli usiąść.

 

 

Ogromny wpływ na wygodę pracownika i jego wydajność ma odpowiedni fotel, który powinien posiadać regulowane podłokietniki, podparcie lędźwiowe, a także mechanizm wysuwu siedziska i regulację tzw. „kąta ujemnego”. Wybierając fotel zwróćcie uwagę na jego jakość, czy posiada odpowiednie atesty i długą gwarancję, a także na odporność tkaniny, wyrażaną w cyklach Martindale, która nie powinna być niższa, niż 100.000 cykli.

 

 

Nie zapominajcie o dodatkowych udogodnieniach, np. o wysuwanej szufladzie na mysz i klawiaturę, która pomoże wygospodarować dodatkową przestrzeń na biurku. Warto pomyśleć również o podnóżkach do foteli, które pomogą zachować odpowiednią postawę przy biurku i uniknąć w przyszłości kłopotów zdrowotnych pracowników. W większych pomieszczeniach warto zamontować także tapicerowane ścianki działowe, które pochłaniają hałasy, a także umożliwiają montowanie na nich monitorów komputerowych. Ścianki takie mogą posiadać również tablice magnetyczne, czy suchościeralne i dodatkowe oświetlenie. Na biurku dzięki takim elementom, można wygospodarować dodatkową przestrzeń i łatwiej utrzymać ład.

 

Miejsce pracy powinno posiadać również swój niepowtarzalny charakter, szczególnie jeśli dostęp do niego posiadać będą osoby z zewnątrz – biuro wtedy staje się wizytówką firmy. W naszej ofercie znajdziecie między innymi system MIXT PRO – najnowocześniejszy system stanowisk ergonomicznych w Polsce.

 

mixt pro ulotka ergonomia biurka

MIXT PRO

Nasz ekspert czeka na Twoje pytania!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl