Tworząc ergonomiczne i funkcjonalne biuro nie można zapomnieć o szafach biurowych, które powinny być ozdobą każdego wnętrza, a jednocześnie dobrze służyć pracownikom. Powinny być one dopasowane do potrzeb indywidualnych i w zależności od charakteru miejsca pracy, odpowiednio zaprojektowane. Nie zawsze najprostsze rozwiązanie jest najlepsze, warto zastanowić się nad innowacyjnymi, nietypowymi, a bardzo praktycznymi udogodnieniami. Tradycyjne półki można zastąpić np. szufladami, ramami kartotekowymi, czy półkami wysuwnymi – aby zaoszczędzić czas i miejsce warto przemyśleć organizację szafy biurowej.

 

 

Szafy biurowe – jakość i certyfikaty

Przede wszystkim jednak wybierając szafy do biura należy zwrócić uwagę na ich jakość. Szafy do biura powinny spełniać szereg norm, w tym posiadać certyfikat bezpieczeństwa BHP dla używania w biurach. Należy wybierać produkty posiadające certyfikaty PN-EN 14073-2:2006, PN-EN 14749:2007 i PN-F-06001-1:1994. Są to normy, które w najbliższym czasie, w związku z nowymi standardami UE będą wymagane. Szafy biurowe AR-TEAM spełniają te normy, dodatkowo posiadają certyfikaty jakości, w tym higieniczności E1. Nasze meble produkowane są z płyt EGGER i KRONOSPAN, a okucia pochodzą z niemieckiej firmy HETTICH i posiadają dożywotnią gwarancję. Same szafy posiadają gwarancję 3-letnią, przy dużych zamówieniach wydłużaną o 2 lata.

 

 

Rodzaje szaf biurowych

Oferowane przez nas szafy do biura podzielić można na ekonomiczne (kolekcja YET), w której wybór typu i kolorystyki szaf jest ograniczony; biurowe standard (kolekcja WOO), w której wybór brył i barw jest bardzo duży i które charakteryzują się drewnianymi cokołami, grubymi wieńcami i zamkami baskwilowymi. Kolejna kolekcja to system TEE, w którym znaleźć można szafy biurowe z drzwiami przesuwnymi i żaluzjowymi oraz kolekcja J-SYSTEM, zdecydowanie najbardziej różnorodna, w której ilość rozwiązań jest bardzo dużo. Meble z kolekcji J-SYSTEM charakteryzuje duża wytrzymałość i stabilność, które dla większej wygody klienta dostarczane są zmontowane, gotowe do ustawienia.

 

 

Do osób ceniących ekskluzywne i klasyczne wnętrza skierowana są z kolei meble gabinetowe z kolekcji IN, OSTIN oraz MIXT. Kolekcja szaf biurowych AR-TEAM jest bardzo różnorodna i dopasowana do różnych gustów i wnętrz. Również miłośnicy designerskich rozwiązań znajdą kolekcje dla siebie – minimalistyczny MIXT oraz rewolucyjny XENON o zaskakujących kształtach.

 

Wykończeniem szaf mogą być drzwi skrzydłowe, standardowe i tanie, drzwi przesuwne, nieco droższe oraz drzwi żaluzjowe – najpraktyczniejsze, ale zarazem najdroższe, a jednocześnie niezastąpione w wąskich korytarzach, czy niewielkich biurach. Szafy biurowe mogą funkcjonować również bez drzwi, jako regały.

 

AR-TEAM wykonuje również szafy na wymiar, wtedy wybór wykończeń jest ogromny, dysponujemy ponad 300 kolorami płyty meblowej.

Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania. Skontaktuj się z naszym ekspertem!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl