Wiele mówi się dziś o ergonomii, zwłaszcza w kontekście aranżacji przestrzeni pracowniczych. To rzeczywiście priorytet, wynikający nie tylko z dbałości o zdrowie i komfort pracownika, ale też związany z wymaganiami regulacji prawnych. Szczególną wagę przykłada się do funkcjonalności obrotowego krzesła biurowego – elementu wyposażenia o największym znaczeniu z punktu widzenia fizjologii pracy. To od przemyślanej konstrukcji tego mebla zależy prawidłowe ułożenie ciała użytkownika podczas wielogodzinnej pracy, a co za tym idzie – zdrowie kręgosłupa i poczucie komfortu wpływające na wydajność intelektualną.

krzesła biurowe

Krzesło obrotowe XENON NET

Zgodnie z nowoczesnymi standardami, obrotowe krzesło biurowe powinno spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach zaopatrzonych w monitory ekranowe. Oznacza to, że pracodawca jest zobowiązany wyposażyć stanowisko pracy w stabilne i komfortowe siedzisko z możliwością obrotu wokół osi pionowej, a przede wszystkim z dużym zakresem regulacji poszczególnych elementów: wysokości siedziska, podłokietników, pochylenia oparcia w ściśle określonym zakresie (5° do przodu i 30° do tyłu), oraz – co bardzo istotne – podparcia lędźwiowego, którego stabilność i odpowiednie dopasowanie ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego ułożenia kręgosłupa. Komfort siedzenia poprawia wysuw siedziska, czyli tak zwane sanki – mechanizm umożliwiający optymalne dostosowanie krzesła do sylwetki użytkownika.

Krzesło obrotowe XENON

Krzesło obrotowe XENON

Obrotowe krzesła biurowe

Krzesła obrotowe z oferty AR-TEAM spełniają wszystkie te wymogi, stając się podstawowym wyposażeniem nowoczesnego biura. Na uwagę zasługują zwłaszcza modele XENON, XENON NET i VERIS NET, wyróżniające się szczególnie zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii. Składają się na nie takie funkcjonalności, jak innowacyjnie opracowane podparcie odcinka lędźwiowego w dwóch płaszczyznach, które docenią szczególnie osoby cierpiące na dolegliwości kręgosłupa, zaawansowana regulacja podłokietników oraz mechanizm synchroniczny, pozwalający na płynną regulację sprężystości oparcia i siedziska dzięki możliwości równoczesnego i proporcjonalnego ich odchylania. Krzesła obrotowe XENON i XENON NET oferują dodatkowo unikatową funkcjonalność automatycznego dostosowywania siły oporu oparcia do wagi użytkownika – nowatorski mechanizm Synchro Self, dający możliwość maksymalnie uproszczonej adaptacji mebla do indywidualnych wymagań.

obrotowe Krzesła obrotowe VERIS NET

Obrotowe krzesła obrotowe VERIS NET

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze obrotowych krzeseł biurowych?

Bardzo ważnym kryterium oceny jakości mebli biurowych jest ich wytrzymałość, zapewniająca długi czas niezawodnego użytkowania. Jest to istotne szczególnie w przypadku tak intensywnie eksploatowanych sprzętów, jak stale narażone na długotrwałe obciążenia krzesła biurowe. W tej kwestii nie powinniśmy iść na żadne kompromisy – tanie produkty z Chin, w które obfituje obecnie rynek, to nie tylko wybór nieopłacalny, ale wręcz niebezpieczny. Brak wymaganych atestów i certyfikatów, na przykład certyfikatu potwierdzającego wykonanie elementów chromowanych zgodnie z obowiązującymi normami ekologicznymi, oznacza narażanie zdrowia pracownika na uszczerbek. Krzesła z oferty AR-TEAM legitymują się pięcioletnią gwarancją i posiadają świadectwa jakości wystawione przez niezależne instytucje certyfikujące, dzięki czemu mamy pewność, że mebel przetrwa wiele godzin (i nadgodzin) intensywnej pracy, bez żadnych przykrych niespodzianek. Najwyższa jakość wykonania wszystkich elementów konstrukcyjnych krzesła, a także atestowanych tkanin obiciowych (ich odporność na ścieranie powinna wynosić minimum 100.000 cykli Martindale’a) to inwestycja na lata.

Krzesło obrotowe z kolekcji XENON NET

Krzesło obrotowe z kolekcji XENON NET

Kolejną zaletą najwyższej jakości mebli do biura, poza priorytetową ergonomią i wytrzymałością, jest ich wyjątkowy design. Nowoczesne i dynamiczne wzornictwo, efektowne detale – takie jak przewiewne siatkowe oparcie czy grafitowy łącznik między oparciem i siedziskiem w modelu XENON NET – oraz duży wybór kolorów i rodzajów tapicerowania to cechy, które wyróżniają krzesła obrotowe dostępne w ofercie AR-TEAM na tle przeciętnych mebli biurowych. Niebanalną stylistykę w połączeniu z innowacyjnością krzeseł biurowych z linii XENON i XENON NET doceniło jury prestiżowych konkursów: Top Design award oraz Diament Meblarstwa, przyznając tym modelom laury w 2014 roku.

Krzesła obrotowe XENON

Krzesła obrotowe XENON

 

Nie wiesz jakie obrotowe krzesła biurowe wybrać? Nasi eksperci pomogą wybrać optymalne rozwiązanie!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl