Wielkość pomieszczenia, w którym aranżujemy biuro, nie zawsze pozwala na wstawienie do niego dużego biurka. Niekiedy mamy możliwość wstawienia jedynie niewielkiego mebla, a jak wiadomo, w biurze każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Z biegiem czasu zawsze przybywa dokumentów i urządzeń. Poza tym potrzebujemy miejsca po prostu po to, by wygodnie usiąść. Oto kilka sposobów na to, by biuro z małym biurkiem pomieściło wszystko to, co jest nam niezbędne.

Sposoby aranżacji małych biur

Dobrym pomysłem na powiększenie przestrzeni biurowej przy małym biurku jest wykorzystanie miejsca na ścianie. Zamontowanie półek, zarówno nad biurkiem, jak i po jego bokach, pozwoli nam na zdobycie większej ilości miejsca do przechowywania, a dzięki temu miejsce na biurku będziemy mogli przeznaczyć na akcesoria, które potrzebujemy codziennie. Jeśli jest taka możliwość, dobrze jest zamontować pod biurkiem dodatkowe szuflady. Można w nich trzymać drobniejsze przedmioty, które zwykle na blacie nie mają swojego miejsca i niepotrzebnie wprowadzają bałagan. Zmieścić się tam mogą dziurkacz, zszywacz, nożyczki czy klej. Wszystko to, co może nam niepotrzebnie zabierać przestrzeń biurka.

Małe biurko - Mixt Pro

Małe biurko – Mixt Pro

Świetnym rozwiązaniem służącym wykorzystaniu niewielkiej przestrzeni wokół małego biurka wydają się kontenery. To pojemne szafki na kółkach, które można wsunąć pod biurko, ale w razie potrzeby także wydobyć spod niego, by wyszukać odpowiednie dokumenty.Kontener można też przestawić w dowolnej chwili w inne miejsce. Jeśli pod biurkiem jednak nie da się ustawić kontenera, ale jest ono dość głębokie, warto pomyśleć o postawieniu na nim nadstawki. Dzięki temu zyskujemy więcej powierzchni do przechowywania i wykorzystujemy optymalnie miejsce na biurku.

Małe biurko - IN

Małe biurko – IN

Inne rozwiązania

Choć nie w każdym pomieszczeniu istnieje taka możliwość, to jeśli w biurze mamy kąt, który trudno jest zagospodarować, być może warto pomyśleć o biurku narożnym. Takie biurko sprawi, że zyskamy dużo miejsca na środku pokoju, a aranżacja zyska na oryginalności.

Małe biurko - Proxy

Małe biurko – Proxy

Jeśli nasze małe biurko ma służyć jedynie do postawienia komputera i urządzeń peryferyjnych, doskonale sprawdzi się nam biurko pod komputer. Jest ono zwykle dużo mniejsze, niż zwykłe biurko i jest wyposażone w uchwyty lub półki, które pozwalają na wygodne ustawienie całego sprzętu. Dodatkowo,monitor możemy zamontować przy pomocy uchwytu na ścianie, co pozwoli nam na „odzyskanie” całej powierzchni blatu.

Małe biurko - Simplic

Małe biurko – Simplic

Zamontowanie na ścianie tablicy korkowej lub magnetycznej to sposób na uzyskanie miejsca na ważne notatki czy informacje, ale również manewr, dzięki któremu unikniemy przeładowania biurka papierami. Ponadto, przyczepienie magnesem czy pinezką kartek do tablicy, da nam pewność, że nie zgubią się pośród innych dokumentów.

Jeżeli chcemy, by nasze biuro było funkcjonalne, a jednocześnie by posiadało jednolitą, przyjemną dla oka aranżację, warto zlecić wykonanie mebli na wymiar. Osoby zajmujące się profesjonalnie projektowaniem i wykonaniem takich mebli, mają w tym względzie doświadczenie i z pewnością będą umiały doradzić i zaproponować rozwiązania, które nam samym nie przyszłyby do głowy.