Sala konferencyjna jest miejscem o wyjątkowym znaczeniu. To przede wszystkim przestrzeń wspólnej pracy – tu rodzą się idee, pomysły i projekty, tu też zapadają istotne dla przedsiębiorstwa decyzje. Wymogi dotyczące aranżacji tego pomieszczenia koncentrują się przede wszystkim na komforcie użytkowników. Priorytetem są więc wygodne i funkcjonalne meble: priorytetem jest obszerny stół i ergonomiczne krzesła, pamiętać należy również o zachowaniu spójnej stylistyki, która nie będzie rozpraszać dyskutantów.

Choć główną gwiazdą sali konferencyjnej wydaje się być stół, to jednak o funkcjonalności i wyglądzie tego miejsca w pierwszym rzędzie decydują siedziska. Odpowiednie krzesła konferencyjne to nie tylko kwestia stylu, ale przede wszystkim gwarancja wygody, tak ważnej w czasie wielogodzinnych konferencji, zebrań i posiedzeń. Dlatego zwróćmy uwagę na istotne detale.

Krzesła konferenycjne MYTURN

Krzesła konferenycjne MYTURN

Krzesła konferencyjne – pokrycie

Jedną z pierwszych decyzji przy zakupie krzeseł konferencyjnych jest wybór rodzaju pokrycia. Nie ma tu jednoznacznych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować – wszystko zależy od charakteru pozostałych elementów wyposażenia, wymogów pomieszczenia oraz indywidualnych preferencji użytkowników, a także budżetu, jakim dysponujemy. Wyborem dającym największe możliwości doboru kolorystyki będzie klasyczna tapicerka materiałowa, która sprawdzi się w każdej aranżacji. W przypadku tkanin, ważne jest by posiadały wysoką odporność na ścieranie (minimum 100.000 cykli Martindale’a). Klienci, którzy preferują prestiżowe rozwiązania, wybierają często naturalną skórę – na przykład w eleganckich krzesłach z serii MyTURN czy ACOS – ale równie dobrze sprawdzają się materiały skóropodobne lub okleina modyfikowana, co gwarantuje trwałość i dobry stan mebli przez długi czas. Decydując się na skórę ekologiczną ważne jest sprawdzenie, czy posiada ona odpowiednie parametry wytrzymałościowe (minimum 200.000 cykli Martindale’a i atest na trudnozapalność). Odpowiednio zestawione z kolorem stołu, ścian i wykładzin, wykończenia krzeseł będą prawdziwym atutem tych mebli, pełniąc rolę elementu przykuwającego uwagę lub, przeciwnie, stonowanego tła dla wysublimowanej formy krzesła.

Krzesła konferencyjne ARCA

Krzesła konferencyjne ARCA

Krzesła konferencyjne SENSI

Krzesła konferencyjne SENSI

 

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie krzeseł konferencyjnych?

Równie starannie należy dobrać stelaż krzesła. To nie tylko kwestia estetyki – choć malowany proszkowo metal lub błyszczący lub satynowy chrom (wszystkie elementy chromowane naszych foteli są wykonane w technologii ekologicznej CRIII) mogą dodać meblom charakteru i stać się prawdziwą ozdobą. Jednak wysoka jakość stelaża to przede wszystkim gwarancja trwałości mebla. W przypadku krzeseł oferowanych przez AR-TEAM solidność i wytrzymałość nie musi oznaczać, że mebel jest ciężki i toporny. Krzesła na dwóch płozach, takie jak modele ARIZ czy ARCA, to przykład wyjątkowo odpornych na obciążenie, a zarazem lekkich i finezyjnych konstrukcji, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Podobnie subtelny, choć bardziej klasyczny efekt osiągniemy dzięki krzesłom na nogach: lekkim modelom z linii SENSI czy prostym, ekonomicznym krzesłom z kolekcji KOMO i SUN.

Obrotowy fotel konferencyjny FORMAT

Obrotowy fotel konferencyjny FORMAT

Fotele biurowo- konferencyjne ACTIVE

Fotele biurowo- konferencyjne ACTIVE

Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowo wyszukanym i prestiżowym designie, zainteresujmy się raczej cięższymi krzesłami wyposażonymi w jedną płozę lub krzyżak. Masywna, dostojna forma krzeseł ACTIVE, FORMAT, ACOS czy wchodzących w skład ekskluzywnej linii myTURN nada sali konferencyjnej klasycznego charakteru oraz podkreślając autorytet firmy.

Fotele konferencyjne FAN

Fotele konferencyjne FAN

Jednym z najbardziej uniwersalnych i funkcjonalnych modeli z naszej kolekcji krzeseł konferencyjnych jest model FAN. Jego ponadczasowy design, kubełkowy kształt i ciekawe detale konstrukcyjne (na przykład czteroramienny „pajączek” z funkcją obrotową) sprawiają, że jest to mebel wszechstronny, a zarazem niebanalny i bardzo efektowny. 

Krzesła konferencyjne do biura ARCA

Krzesła konferencyjne do biura ARCA

Wybierając krzesła do sali konferencyjnej zwracajmy uwagę nie tylko na podstawowe kryteria ergonomii i wzornictwo, ale również na rozmaite elementy dodatkowe, które zwiększają wygodę oraz mobilność mebla. Komfortowe podłokietniki umieszczone na odpowiednim poziomie (takim, by krzesło swobodnie wsuwało się pod blat stołu), czy kółka (dostępne między innymi w modelach DREAM oraz, w wersji z ozdobnymi felgami, FAN), przydatne zwłaszcza w tych salach konferencyjnych, w których układ stołów często ulega zmianom.

Nie wiesz jakie krzesła konferencyjne wybrać? Nasi eksperci pomogą wybrać optymalne rozwiązanie!

Telefon: 601 089 598

e-mail: biuro@arteam.pl