Obecnie krzesła biurowe obrotowe, jakie produkują nowoczesne firmy, to nie zwykłe krzesła do biurka. To meble, których konstrukcja jest dokładnie przemyślana, każdy element z osobna brany jest pod uwagę i wyposażony w dodatkowe funkcje i mechanizmy. A wszystko po to, by w jak największym stopniu wspierać organizm pracownika w wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Jednak to nie wszystko. Od krzeseł biurowych obrotowych wymaga się znacznie więcej. Ich niezwykły design, szeroka paleta kolorów do wyboru, a także oryginalne detale pozwalają twierdzić, że jest to mebel reprezentacyjny i świadczy o dbałości, o pracownika w danej firmie oraz o jej prestiżu. Na przykładzie jednego tylko modelu, przyjrzyjmy się, jak wyglądają nowoczesne krzesła biurowe obrotowe.

Cechy dobrych krzeseł obrotowych biurowych

Krzesło biurowe obrotowe VERIS NET to krzesło, które podobnie jak modele LIGHT UP, ARCA czy SOLO, są na wskroś ergonomiczne. Dzięki zastosowanym w nim mechanizmie Synchro SFL istnieje możliwość regulacji wysokości siedziska oraz regulacji synchronicznego odchylania zarówno siedziska, jak i oparcia. Dodatkowo, oparcie automatycznie dostosowuje sprężystość odchylenia, do ciężaru siedzącego. Ponadto, obie te części krzesła możemy pochylać do tak zwanego kąta ujemnego.

Krzesła biurowe obrotowe - Arca

Krzesła biurowe obrotowe – Arca

Funkcja szczególnie atrakcyjna dla osób, którym trudno jest uzyskać odpowiednią postawę ciała na standardowych krzesłach biurowych, to możliwość wysuwu siedziska. Z kolei osoby, które odczuwają bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, zachwyci możliwość regulacji podparcia lędźwiowego. Dzięki niej możemy ustawić krzesło tak, by w maksymalnym stopniu stanowiło stabilne oparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. W wybranym modelu krzesła biurowego obrotowego oparcie wykonane jest z siatki, która przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest materiałem na tyle sztywnym i elastycznym, by stanowić wygodne podparcie.

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Szczegóły na które jeszcze warto zwrócić uwagę

Podłokietniki to kolejna ważna część fotela biurowego, szczególnie obecnie, gdy większość pracy wykonuje się na komputerze, przez co zarówno ramiona, jak i przedramiona oraz nadgarstki, ulegają znacznym przeciążeniom. W przedstawianym przez nas modelu mamy nie tylko możliwość ich regulowania w górę i w dół, ale również ich odległości od siedziska (zakres regulacji to 35 milimetrów na stronę).

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Osoby, które często pochylają głowę podczas pracy (na przykład patrząc na klawiaturę), z pewnością docenią kolejny element wyposażenia biurowych krzeseł obrotowych, jakim jest zagłówek. Stanowi on stabilne, a jednocześnie elastyczne oparcie, dzięki któremu możemy rozluźnić mięśnie karku. To również świetne rozwiązanie, jeśli chcemy przez chwilę spokojnie pomyśleć, czy oderwać wzrok od klawiatury i monitora, by odetchnąć przed podjęciem dalszych obowiązków.

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Niebagatelne znaczenie ma również podstawa samego krzesła biurowego. Pięcioramienna baza w modelu VERIS NET w trzech wersjach kolorystycznych: metalik, chrom i czerń, jest bardzo wytrzymała, solidna i wygodna. Wśród dostępnych kółek możemy wybrać: kółka twarde, twarde z hamulcem oraz miękkie i miękkie z hamulcem.

Oprócz mnóstwa możliwości zestawień, jakie daje nam to przykładowe krzesło, mamy także ogromny wybór materiałów wykończeniowych i ich kolorów. Dzięki temu krzesło takie dopasujemy do praktycznie każdej aranżacji.