Tak niepozorny mebel, jakim wydaje się stolik kawowy, spełnia w każdym biurze czy gabinecie niebagatelną rolę. To przy nim nawiązuje się współpracę, to przy nim również zapadają ważne decyzje, a także nawiązują się bliższe kontakty z kontrahentami. Dlatego też stolikowi do serwowania kawy warto poświęcić nieco uwagi, aby zarówno naszym gościom, jak i nam samym, przyjemnie było zasiąść z filiżanką kawy do burzliwych dyskusji, czy też spokojnej rozmowy.

Stolik kawowy drewniany zawsze robi dobre wrażenie

Bez względu na to, w jakim stylu utrzymane jest nasze biuro czy gabinet, drewniany stolik kawowy jest meblem, który zawsze zrobi dobre wrażenie. Naturalne drewno to materiał, który jest nie tylko przyjemny w dotyku i miły dla oka, ale również wytrzymały, a ewentualne ślady czasu mogą dodawać tylko uroku.

stolik kawowy drewniany

Stolik kawowy drewniany – October

Jak dobrać kształt stolika kawowego?

Do tradycyjnych pomieszczeń najlepiej wybrać stolik o blacie w kształcie prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym. Aby przełamać nieco powagę i przewidywalność tradycyjnej aranżacji, dobrze jest poszukać stolika, który na przykład składa się z połączonych ze sobą dwóch części – niższej i wyższej. Takie rozwiązanie jest nie tylko oryginalne, ale również bardzo estetyczne. W dużym, przestronnym pomieszczeniu dobrze będzie wyglądał większy stolik, na przykład o blacie w formie prostokąta. Zmieści się przy nim wiele osób i jest bardzo funkcjonalny. Z kolei okrągły drewniany stolik kawowy doda uroku niewielkiemu pomieszczeniu i, wbrew pozorom, jest również wygodnym rozwiązaniem, gdyż nawet przy dużej ilości gości, nikt nie siedzi na rogu, co jak wiadomo, nie jest komfortowe. Stoliki kawowe z drewna o nieregularnych kształtach, zarówno blatu, jak i podstawy, świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, na przykład w stylu industrialnym.

Stolik kawowy drewniany - H2

Stolik kawowy drewniany – H2

Stolik kawowy drewniany w stylu tradycyjnym

Styl tradycyjny zawsze jest na czasie i jeśli wybierzemy tego rodzaju wystrój do naszego gabinetu lub biura, drewniany stolik kawowy będzie pasował do niego idealnie. Do wyboru będziemy mieć tu stoliki zarówno wykonane w całości z drewna, jak i z dodatkami z innych materiałów. Może to być na przykład stolik na drewnianych nóżkach ze szklanym blatem. Jeśli meble w całym pomieszczeniu mają ciemny kolor, to takie rozwiązanie sprawi, że szkło to nada całemu wnętrzu więcej lekkości i przestrzeni.

Stolik kawowy drewniany - Vancouver

Stolik kawowy drewniany – Vancouver

Stolik kawowy drewniany w stylu nowoczesnym

Stoliki drewniane do serwowania kawy wykonane w stylu nowoczesnym charakteryzują się przede wszystkim wszelkiego rodzaju łączeniami z innymi materiałami. Najczęściej pojawiającym się połączeniem jest stolik na drewnianych nóżkach ze szklanym blatem, ale też na przykład drewniany, solidny, szeroki blat z kutą, metalową podstawą. Nowoczesne drewniane stoliki kawowe mogą również stanowić swojego rodzaju dekorację pomieszczenia. Dekoracją taką na pewno będzie podstawa pod blat w formie giętego drewna.

Stolik kawowy drewniany - Myturn

Stolik kawowy drewniany – Myturn

Jakie drewno na stolik kawowy?

Obecnie najczęściej spotykamy stoliki do kawy wykonane z dębu, sosny, brzozy, a także z drzew egzotycznych, takich jak palisander (o ciemnym, głębokim kolorze). Dębowy stolik będzie miał kolor jasny i świetlisty, podobnie jak brzozowy i sosnowy. Dobrze jest jednak pamiętać, że brzoza i sosna wraz z upływem czasu ciemnieją, choć z pewnością nie umniejsza to ich urody. Sosna przechodzi w kolor żółty, a brzoza w ciemnopomarańczowy lub brązowy.