Obecnie krzesła biurowe obrotowe, jakie produkują nowoczesne firmy, to nie zwykłe krzesła do biurka. To meble, których konstrukcja jest dokładnie przemyślana, każdy element z osobna brany jest pod uwagę i wyposażony w dodatkowe funkcje i mechanizmy. A wszystko po to, by w jak największym stopniu wspierać organizm pracownika w wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Jednak to nie wszystko. Od krzeseł biurowych obrotowych wymaga się znacznie więcej. Ich niezwykły design, szeroka paleta kolorów do wyboru, a także oryginalne detale pozwalają twierdzić, że jest to mebel reprezentacyjny i świadczy o dbałości, o pracownika w danej firmie oraz o jej prestiżu. Na przykładzie jednego tylko modelu, przyjrzyjmy się, jak wyglądają nowoczesne krzesła biurowe obrotowe.

Cechy dobrych krzeseł obrotowych biurowych

Krzesło biurowe obrotowe to krzesło, które podobnie jak modele , czy , są na wskroś ergonomiczne. Dzięki zastosowanym w nim mechanizmie Synchro SFL istnieje możliwość regulacji wysokości siedziska oraz regulacji synchronicznego odchylania zarówno siedziska, jak i oparcia. Dodatkowo, oparcie automatycznie dostosowuje sprężystość odchylenia, do ciężaru siedzącego. Ponadto, obie te części krzesła możemy pochylać do tak zwanego kąta ujemnego.

Krzesła biurowe obrotowe - Arca

Krzesła biurowe obrotowe – Arca

Funkcja szczególnie atrakcyjna dla osób, którym trudno jest uzyskać odpowiednią postawę ciała na standardowych krzesłach biurowych, to możliwość wysuwu siedziska. Z kolei osoby, które odczuwają bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, zachwyci możliwość regulacji podparcia lędźwiowego. Dzięki niej możemy ustawić krzesło tak, by w maksymalnym stopniu stanowiło stabilne oparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. W wybranym modelu krzesła biurowego obrotowego oparcie wykonane jest z siatki, która przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest materiałem na tyle sztywnym i elastycznym, by stanowić wygodne podparcie.

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Szczegóły na które jeszcze warto zwrócić uwagę

Podłokietniki to kolejna ważna część , szczególnie obecnie, gdy większość pracy wykonuje się na komputerze, przez co zarówno ramiona, jak i przedramiona oraz nadgarstki, ulegają znacznym przeciążeniom. W przedstawianym przez nas modelu mamy nie tylko możliwość ich regulowania w górę i w dół, ale również ich odległości od siedziska (zakres regulacji to 35 milimetrów na stronę).

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Osoby, które często pochylają głowę podczas pracy (na przykład patrząc na klawiaturę), z pewnością docenią kolejny element wyposażenia biurowych krzeseł obrotowych, jakim jest zagłówek. Stanowi on stabilne, a jednocześnie elastyczne oparcie, dzięki któremu możemy rozluźnić mięśnie karku. To również świetne rozwiązanie, jeśli chcemy przez chwilę spokojnie pomyśleć, czy oderwać wzrok od klawiatury i monitora, by odetchnąć przed podjęciem dalszych obowiązków.

Krzesła biurowe obrotowe - Veris net

Krzesła biurowe obrotowe – Veris net

Niebagatelne znaczenie ma również podstawa samego krzesła biurowego. Pięcioramienna baza w modelu w trzech wersjach kolorystycznych: metalik, chrom i czerń, jest bardzo wytrzymała, solidna i wygodna. Wśród dostępnych kółek możemy wybrać: kółka twarde, twarde z hamulcem oraz miękkie i miękkie z hamulcem.

Oprócz mnóstwa możliwości zestawień, jakie daje nam to przykładowe krzesło, mamy także ogromny wybór materiałów wykończeniowych i ich kolorów. Dzięki temu krzesło takie dopasujemy do praktycznie każdej aranżacji.